Kuchnia z drewnem, czyli ponadczasowa zabudowa kuchenna, którą łatwo odmienić

drewno w kuchni

Kuchnia z drewnem to pomysł na ponadczasową zabudowę kuchenną, którą można odnowić i unowocześnić tanim kosztem. Marzy wam się ponadczasowa zabudowa kuchenna? Uwielbiacie robić domowe metamorfozy i często zmieniać wystrój i charakter domu? Kuchnia z drewnem jest dla was idealnym rozwiązaniem. Nie wierzycie? Sami zobaczcie, jedne meble a tak wiele możliwości…

Kuchnia z drewnem to rozwiązanie, dzięki któremu wasza kuchnia przejdzie niejedną metamorfozę bez wymiany mebli. Do wyboru mamy meble z płyty drewnopodobnej a do wyboru mamy całe mnóstwo wzorów i kolorów, a także te z naturalnego drewna. Wprawdzie drugie rozwiązanie jest bardziej kosztowne, ale ich cena zwróci się na przestrzeni lat. Jak to możliwe? Drewno można wielokrotnie odnawiać, malować i za każdym razem zmieniać ich charakter. Meble z płyty mdf mogą być równie praktyczne i łatwe d metamorfozy, ale pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni projekt, umożliwiający szybką i tanią przemianę zabudowy. W artykule poniżej znajdziecie porady jak wybrać ponadczasowe meble kuchenne i jak można je odmienić, kiedy nam się znudzą.

kuchnia z drewnem aranżacje

Ponadczasowa kuchnia w drewnie, dlaczego kuchnia z naturalnego drewna nigdy się nie znudzi?

Kuchnia z naturalnego drewna to ponadczasowe rozwiązanie, ponieważ drewno można wielokrotnie szlifować, odnawiać i ponownie malować. A to oznacza, że zabudowując kuchnię drewnem, w rzeczywistości możemy mieć drewniane meble kuchenne dosłownie w każdym kolorze. Naturalne drewno możemy zabezpieczyć dedykowanym olejem impregnującym, lakierobejcą, farbą lub lakierem. W tym ostatnim przypadku otrzymamy modne meble na wysoki połysk. Wprawdzie będą one droższe od mebli z płyty MDF, ale kiedy nam się one zbudzą lakier, każdy rodzaj farby, a także bejcy możemy wyszlifować i pomalować na nowy kolor lub zostawić w odcieniu naturalnego drewna. Takie meble to możliwość wykonania wielu metamorfoz kuchni tanim kosztem, bez konieczności wymiany frontów kuchennych. Wystarczy wymienić uchwyty i przemalować drzwiczki, żeby kuchni wyglądała jak nowa. Oczywiście musicie pamiętać, że fronty meblowe malujemy wałeczkiem, a najlepiej kilkoma wałeczkami w różnych rozmiarach. Kuchnia z drewnem z płyty to kolejny pomysł na ponadczasową kuchnię. Zobaczcie na zdjęcia poniżej jedna kuchnia i tak wiele możliwości. Drewnopodobne korpusy szafek i 70% frontów kuchennych w odcieniu drewna, do tego kilka drzwiczek w innym kolorze. Kiedy zabudowa kuchenna Wam się znudzi, wystarczy wymienić tylko frontów tych w kolorze na inną barwę i zabudowa meblowa zupełnie zmienia charakter. Koszt wymiany frontów to zaledwie kilkaset złotych. Inną możliwością jest oklejenie ich innym kolorem. Do wyboru mamy okleiną meblową, ale taką, którą kupujemy na metry lub dedykowaną folię, którą możemy kupić w większość marketów budowlanych. Ponadto można jeszcze wymienić uchwyty, dodatki i przemalować ściany.

Ponadczasowe meble kuchenne, czyli jak zamówić kuchnię, która nigdy nie wychodzi z mody

Drewno to jeden z tych materiałów, który nigdy nie wychodzi z mody. Cenimy je za to, że jest to naturalny materiał, który może przetrwać setki lat. Alternatywą dla drewna jest płyta mdf, która występuje w wielu „drewnianych” wzorach. Kluczem do sukcesu jest wybór ponadczasowej bazy i kilku ozdobników, które wymienimy za przysłowiowe grosze. Takimi ozdobnikami mogą być nie tylko uchwyty meblowe, które można wymieniać wiele razy, ale też kilka frontów meblowych. Takich, które zdobią całą zabudowę i nadają jej odpowiedni charakter. Porównajcie zdjęcia powyżej, kuchnia z drewnem z kilkoma białymi frontami, szarymi i czarnymi i grafitowymi. Każda z aranżacji wygląda zupełnie inaczej, koszt wymiany tych kilku frontów jest znacznie niższy niż wymiana wszystkich mebli.

kuchnia z drewnem jak ją odmienić

Kuchnia z drewnem, jak zrobić metamorfozę drewnianej kuchni bez wymiany mebli?

Drewno pasuje do dosłownie każdego koloru, jeśli więc nie chcecie wymieniać frontów kuchennych ani też ich malować, wymieńcie inne meble i dodatki. Zdjęcie powyżej przedstawia kuchnię z drewnem z żółto czarnym narożnikiem i amarantowymi hokerami. A teraz wyobraźcie sobie tę samą zabudowę kuchenną z czarnym narożnikiem i białymi hokerami. A potem z białymi hokerami i stylowymi białym narożnikiem ze złoceniami. Kuchnia w drewnie będzie zmieniać swój charakter w zależności od dodatków i pod tym względem drewno jest równie naturalne, jak czerń i biel. Łatwo jest mu nadać charakter za pomocą innych mebli, które zestawiamy z drewnianą zabudową kuchenną.

Dodatki do kuchni z drewnem, czy naprawdę do kuchni z drewnem pasują wszystkie dodatki?

Do kuchni z drewnem pasują dosłownie wszystkie dodatki, mogą one być w stylu loftowym, rustykalnym, schaby chic, skandynawskim, a nawet glamour. Jak to możliwe? Drewno jest jak pusta kartka papieru, którą możemy dowolnie zapełniać. Oczywiście doskonale, jeśli wzór mebli pasuje do stylu w aranżacji, jaki wybraliśmy. Jednak odpowiednie dodatki i dekoracje mogą zmienić charakter drewnianych mebli. Wśród dodatków, które mają wpływ na charakter aranżacji drewnianej kuchni, znajdziemy firanki i zasłonki, oraz nowoczesne rolety. To właśnie dekoracja okien zaraz obok koloru ścian jest jednym z tych czynników, które sprawiają, że już od zewnątrz widać, czy kuchnia jest urządzona w stylu nowoczesnym, klasycznym czy też panuje w niej sielski klimat. Kolejna kwestia to siedziska, krzesła hookery lub stołki, których charakteru i stylu nie da się ukryć i rzadko można spotkać takie, które nie mają wpływu na to, jak postrzegamy to wnętrze. Pojemniki kuchenne to niedrogie detale, które mogą sprawić, że nawet dębowa klasyczna zabudowa kuchenna z wiejskie zmieni się w loftową lub skandynawską. Metamorfoza kuchni z drewnem jest jedną z najłatwiejszych i najtańszych do wykonania. A biorąc pod uwagę, jak szybko zmieniają się trendy wnętrzarskie, jest to naprawdę ponadczasowe rozwiązanie.

Zobaczcie aranżacje kuchni z drewnem w innych naszych artykułach:

 

Komentarze

Zuzka
Moja mama cale życie jest dumna, że ma drewnianą kuchnię. Tyle tylko, że traktuje je jak relikwię, uważa żeby się nie zalały (pamiętam jeszcze traumę z dzieciństwa, chuchać dmuchać na nie i broń boże nie zalać). Już sobie wyobrażam jakby ktoś chciał je przemalować lub zmienić uchwyty.