Biała kuchnia z drewnem aranżacje biel i drewno w kuchni, inspiracje

meble do kuchni biel idrewno

Biała kuchnia z drewnem to trend, który wyjątkowo przypadł nam do gustu. Czysta biel w macie lub połysku symbolizująca czystość i higienę na najwyższym poziomie. Elegancka, subtelna, nowoczesna i chłodna, idealnie komponująca się ze stalą nierdzewną i czernią sprzętów kuchennych. Zestawiona z drewnem staje się ciepła, domowa, przytulna choć nadal wyjątkowo piękna i ekskluzywna.

Zobacz, najpiękniejsze aranżacje białej kuchni z drewnem. Biała zabudowa kuchenna już wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Klasyczna, wiecznie modna i łatwo do niej dopasować kolor ścian i dodatki. Wszechstronność i neutralność bieli sprawia, że można do niej dopasować wielobarwne dodatki i ściany dosłownie w każdym kolorze. Jednak biel to chłodny kolor, a nie każdy chce by serce jego domu było zimne. Dlatego też od pewnego czasu biel w kuchni łączymy z drewnem, z którym nawet biały lakier staje się cieplejszy bardziej przytulny. Takie zestawienie nie ma wpływu na jej uniwersalność a ma duży wpływ na to jakie wrażenie robi kuchnia.

Biało drewniane meble kuchenne jaki projekt wybrać?

Decydując się na biało drewnie meble kuchenne do wyboru mamy kilka możliwości zestawienia tych dwóch materiałów. A wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać, jeśli bile ma dominować, wystarczy tylko kilka drobnych drewnianych dodatków lub jeden duży. W tym wypadku doskonały rozwiązaniem jest:

  • Białe meble kuchenne z drewnianym blatem roboczym, który nawiasem mówiąc wcale drewniany być nie musi. Do wyboru mamy przynajmniej kilkanaście blatów wiórowych z drewnopodobną okleiną, a od kilku sezonów prawdziwym hitem są fakturowane z mocnym usłojeniem i śladami po kornikach i imitacją pęknięć. Doskonale prezentują się one z białymi lakierowanymi frontami kuchennymi. Najlepiej zupełnie gładkimi na klik lub z subtelnymi frezami zamiast uchwytów. Motyw drewna udomawia nieco szpitalną biel szafek i sprawia, że pomieszczenie staje się udomowione i przyjemne dla oka. Zaletą tego rozwiązania jest również łatwość utrzymania blatu roboczego w czystości, a ewentualne okruszki lub zacieki są na nim niewidoczne. Wprawdzie nie jest to prawdziwe drewno, ale prezentuje się doskonale.
  • Białe meble kuchenne z drewnianą wyspą, to pomysł zaczerpnięty zza oceanu, gdzie wyspa najczęściej kontrastuje z resztą mebli. W tym wypadku sprawi ona że wszechobecna biel zostanie ocieplona, a wyspa będzie jak wisienka na torcie i co najważniejsze biały nadal pozostanie dominującą barwą. A więc nie stracimy ani na elegancji ani na wyjątkowym designie, który w takim pomieszczeniu jest bardzo wskazany. W takiej aranżacji doskonale sprawdzi się również biały blat na drewnianej wyspie, który będzie korespondował z bielą frontów.
  • Białe dolne i podsufitowe szafki i drewniane jamniki, to kolejna propozycja, która doskonale sprawdza się wąskich i małych pomieszczeniach. Drewno lub drewnopodobna płyta mdf dzieli białe meble, dzięki czemu powstają trzy szerokie pasy. A te optycznie powiększą nie tylko zabudowę ale też całe wnętrze. Jest to również dobry pomysł na wykorzystanie przestrzeni pod sufitem, która przeważnie pozostaje pusta. Tak wysoko zawieszone szafki mogą być bardzo głębokie i nie będą nam przeszkadzać, za to są idealnym schowkiem na małe AGD, zapasowe naczynia czy akcesoria kuchenne z których rzadko korzystamy.
  • Białe szafki podwieszane i drewniane dolne, to propozycja dla osób, które dużo gotują lub mają w domu zwierzęta. Kolor i usłojenie płyty meblowej czy też naturalnego drewna sprawia, że na szafkach nie widać zabrudzeń w takim stopniu jak na białym lakierze lub białej matowej płycie. W tym wypadku mamy do wyboru dwie możliwości, możemy wykonać dolne szafki z mdf-u identycznego lub podobnego do paneli lub płytek na podłodze. Wówczas wchodzą do kuchni na pierwszy rzut oka nie będzie wiadomo, gdzie kończy się podłoga. Inną możliwością jest wykończenie podłoża białymi płytkami nawiązującymi do szafek podwieszanych. W tej opcji nie będzie natomiast pasował drewniany i biały blat, ale taki, który stworzy kontrast kolorystyczny i sprawi, że pomieszczenie nabierze dynamiki. Nasza propozycja to czarny granitowy, marmurowy z widocznymi złotymi lub białymi żyłkami. Do tego czarna lub biała ściana imitująca marmur, również ze złotymi żyłkami. Taki projekt biało drewnianej kuchni zachwyci dosłownie każdego.
  • Białe meble kuchenne w drewnianej ramce, to pomysł, który już w ubiegłym roku cieszył się ogromną popularnością. Boczne zewnętrzne, górne ściani skrzyń meblowych oraz cokół są wykonane z drewnopodobnej płyty. Natomiast wszystkie fronty z białej matowej, satynowej lub na wysoki połysk. uzupełnieniem całości jest czarna, szara lub wielobarwna ale utrzymana w stonowanej kolorystyce ściana nad blatem. Ten zaś może być biały, drewniany lub korespondujący ze ścianą tuż nad nim.
  • Białe meble kuchenne drewniana podłoga i blat, to propozycja dla tych, którzy nie lubią dwukolorowych zestawów. W tym wypadku bardzo ważne jest żeby dopasować blat do koloru i usłojenia podłogi. W idealnej aranżacji będą one wykonane z bliźniaczej okleiny. Jednak uwaga takie pomieszczenie aż się prosi o kontrastujące dodatki. Czarne dodatki sprawią, że całość będzie bardzo elegancka, ale pozostanie ciepła i przyjemna.
  • Biała zabudowa kuchenna i drewniany stół i krzesła

    To propozycja rodem z nowoczesnych kuchni skandynawskich, w których w nowych mieszkania standardem są białe szafki kuchenne na wysoki połysk, a biel króluje dosłownie wszędzie. Takie meble i ściany można ożywić, ocieplić i udomowić wstawiając do pomieszczenia drewniany stół i krzesła. Do tego akcesoria kuchenne w drewnie i nawet jeśli w kuchni jest biała podłoga i ściany, całość wygląda bardzo przytulnie i pięknie.

    biało drewniana kuchnia

    Biała kuchnia z drewnem, jakie fronty kuchenne matowe czy na wysoki połysk?

    Biała zabudowa kuchenna może występować w trzech wersjach matowej i jest to najtańsza opcja, lakierowanej, czyli na wysoki połysk oraz satynowej. A to oznacza, że mamy wiele możliwości na aranżację naszej wymarzonej kuchni. Podobnie jak biała płyta, tak i drewniana występuje w kilku wersjach wykończenia, może być matowa a nawet fakturowana ( ta najbardziej przypomina drewno), matowa, foliowana a więc z połyskiem a także fornirowana, czyli na wysoki połysk. Ta ostatnia to już produkt z najwyższej półki cenowej. Naturalne drewno również możemy zabezpieczyć przed wilgocią na kilka sposobów. Lakierem bezbarwnym wówczas będzie miało połysk, lakierobejcą to już półmat, bejcą lub dedykowanym olejem impregnacyjnym. Dwa ostatnie dają efekt matowego naturalnego drewna. Zatem projektując kuchnię w tych dwóch kolorach mamy całkiem sporo możliwości, dzięki którym możemy uzyskać zupełnie różnych efekt. I tutaj warto się na chwilę zastanowić, jak ma wyglądać to pomieszczenie.

    Jaka płyta meblowa do biało - drewnianej kuchni? Jaki wzór i kolor

    Jednak to nie koniec naszych wyborów i trudnych decyzji, ponieważ biała płyta w każdym z wymienionych wersji występuje przynajmniej w kilkunastu odcieniach bieli. A to już sporo i patrząc na nią naprawdę trudno jest wybrać tę najlepszą. Kolejna kwestia to drewnopodobny mdf, który jest dostępny w setkach kolorów i wzorów. Różni się usłojeniem i odcieniem i ułożeniem samych słoi. A te mogą być delikatne, subtelne, prawie niewidoczne, mocne i zdecydowane, z imitacją dziur po kornikach lub perfekcyjne lśniące i ciemne i zachwycające elegancją ciemnego motywu jak np. Palisander. W kuchennych trendach od kilku sezonów niezmiennie pojawiają się jasne gatunki drewna i płyt je imitujących w zestawieniu z bielą. Sosna, dąb, hikora naturalna, lancelot, sonoma trufel, lorenzo, orzech kalifornijski, lefkas ciemny i wiele, wiele innych. Znacznie rzadziej w polskich kuchniach pojawia się równie urocza rodzima sosna czy buk. Jednak w zdecydowanej większości białych kuchni drewno pojawia się w ciepłych barwach i jest to właściwie warunek konieczny, jeśli chcemy udomowić taką zabudowę.

    biała kuchnia i drewno

    Drewno w kuchni nie musi oznaczać sielskiej aranżacji

    W błędzie jest ten kto uważa, że drewniane i drewnopodobne dodatki w kuchni uczynią ją sielską, zwyczajną a nawet nijaką. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaki wzór kolor i rodzaj płyty wybierzemy. Nawet jeśli mowa o meblach z prawdziwego drewna to ich projekt w głównej mierze decyduje jak będą one wyglądały. Zatem te utrzymane w minimalistycznym stylu, takimi właśnie zostaną, ponadto sam fakt połączenia drewna z chłodną bielą sprawi, że stanie się ono nowoczesne, eleganckie i mniej sielskie. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą ciepłe, ale bardzo subtelne płyty meblowe imitujące drewno, dlatego nie trzeba się obawiać tego zestawienia.

    Matowe i mat, połysk i połysk czy mat i połysk jakie, czyli płyty meblowe do kuchni biel i drewno wybrać?

  • Fronty na wysoki połysk i matowy drewnopodobny blat to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Umożliwia ono zachowanie funkcjonalności w kuchni i co najważniejsze łatwość w utrzymaniu jej w czystości. Matowy blat nie uczyni zabudowy mniej elegancką ale będzie łatwiejszy do utrzymania w czystości.
  • Dolne białe szafki na wysoki połysk z górnymi drewnianymi Ponadto można je zestawić również z matowymi podwieszanymi w kolorze naturalnego drewna i tymi na wysoki połysk pod sufitem. Takie rozwiązanie sprawi, że kuchnia będzie ciekawsza, a fronty najbardziej narażone na zachlapania i osad z tłuszczu będą łatwe do utrzymania w czystości.
  • Białe lakierowane szafki dolne i podsufitowe oraz drewnopodobne na wysoki połysk szafki podwieszane nad blatem. To już kwintesencja elegancji i dobrego smaku. Taka kuchnia może powstać z płyty drewnopodobnej foliowanej lub fornirowanej. W obu przypadkach prezentują się one bardzo elegancko i stylowo. Fronty z forniru będą znacznie droższe od tych pokrytych folią, ale za to będzie to rozwiązanie na długie lata. Z kolei z płyty foliowanej będą bardziej budżetowe, ale należy uważać na kontakt ich z parą oraz wodą.
  • Matowe białe fronty i matowe drewnopodobne dodatki, to bardzo popularne rozwiązanie w domach w których kuchnia jest pomieszczeniem roboczym, dlatego też właścicielom zależy żeby była łatwa w utrzymaniu w czystości. Bardzo często uzupełnieniem takiej zabudowy jest matowy blat z motywem drewna oraz białe lub czarne płytki podłogowe na wysoki połysk, także lakierowane szkło nad blatem kuchennym. Takie zestawienie matu i połysku zapewnia komfort użytkowania i wyjątkową estetykę.
  • Białe meble na wysoki połysk i matowa płyta meblowa między szafkami, takie połączenie drewna i bieli jest bardzo estetyczne i eleganckie. A jednocześnie praktyczne, płyta mdf z usłojeniem i w jednym z odcieniu brązu lub beżu jest wyjątkowo łatwa w utrzymaniu w czystości i nie wydać na niej prawie żadnych zabrudzeń. Jednak uwaga fragment znajdujący się przy zlewozmywaku i płycie do gotowania jest bardziej narażony uszkodzenia.
  • Białe szafki kuchenne a drewniany lub drewnopodobny blat na wysoki połysk, to kolejna już propozycja, która zachwyca estetyką. Gładki, połyskujący jest znacznie łatwiejszy do utrzymania w czystości niż też matowy i porowaty. Bez najmniejszego problemu usuniemy z niego wszystkie zabrudzenia suche i mokre, co może być problematyczne w przypadku blatów fakturowanych.
  • Jakie ściany do białej kuchni z drewnem?

    Białe, czarne a także w dwóch lub więcej kolorach, choć najpiękniej prezentują się te w kolorze biały, kory razem z meblami tworzy harmonię i sprawia, że wnętrze wydaje się większe niż jest rzeczywistości. W małych wnętrzach doskonałym pomysłem będzie przestrzenna fototapeta a także panel z białą cegłą lub autentyczna pomalowana na biało. Jeśli chcecie wprowadzić odrobinę dynamiki do kuchni, doskonałym pomysłem, będzie aranżacja ściany przy stole kuchennym. Może to być zielona ściana wykładana panelami z prawdziwego mchu, sztucznej trawy lub tapety ją imitującej.

    szafki kuchenne biało drewniane

    Jaka podłoga do kuchni biel z drewnem?

    Biała na wysoki połysk gładka lub z motywem imitującym marmur, w dużym pomieszczeniu może to być również czarny marmur ze złotymi lub białymi żyłkami. Inną możliwością są panele podłogowe, naturalna deska lub kafelki imitujące drewno. A jeśli chcecie trochę ożywić aranżację, to doskonale sprawdzi się czarna podłoga ze złotym lub srebrnym brokatem.

    Oświetlenie do biało drewnianej kuchni?

    Subtelne delikatne z transparentnego szkła, czarne matowe lub w połysku, które sprawi, że wnętrze nabierze dynamiki. Srebrne lub złote w zależności od dodatków, inną możliwością jest całe mnóstwo halogenów punktowych oraz listwy Led, które w tym wypadku są absolutnie konieczne. To dzięki nim biel rozkwita, a drewno staje się ciepłe, słoje bardziej wyraźne i piękniejsze.

    AGD do białej kuchni z drewnem

    Czarne, białe lub ze stali nierdzewnej, wszystko zależy od tego jakie dodatki np. oświetlenie i uchwyty, oraz jaki efekt chcemy uzyskać. Biała płyta do gotowania i biały piekarnik pięknie komponują się w biały blat. Do czarnego blatu polecamy czarne sprzęty a do drewnianego stal nierdzewną lub czerń. Jeśli kuchnia ma być dynamiczna, doskonale sprawdzą się kontrasty, do spokojnej te w kolorze mebli i blatu. Białą płytę i piekarnik trudniej będzie niestety utrzymać w czystości natomiast czarna nie ma litości dla użytkownika i widać na niej każdą kroplę wody czy opadającą parę. Wybierając sprzęty do ta eleganckich mebli warto zdecydować się na takie, które mają jak najmniej zakamarków i uwypukleń. Jeśli mowa o szklanej płycie najlepiej sprawdzi się gładka indukcyjna tafla, którą po każdym gotowanie ( kiedy wystygnie) wystarczy przetrzeć. Natomiast stal nierdzewna choć jest łatwiejsza w utrzymaniu w czystości ma tendencję do powstawania smug i drobnych rysek, dlatego lepiej jej nie montować na czarnym blacie. Na takim kolorze wszystko dokładnie widać, a więc zabawy ze “srebrną” kuchenką będzie sporo.

    Jaki zlewozmywak do białej kuchni z drewnem?

    Granitowy, konglomeratowy, lub ze stali nierdzewnej. Jedno jest pewne, w każdym z tych przypadków powinien on być dopasowany do pozostałych sprzętów, podobnie jak bateria. I tutaj uwaga nowoczesne zlewozmywaki dostępne w wielu kolorach, więc bez problemu dopasujemy je do blatu, co sprawi, że będzie on praktycznie niewidoczny. Jak widzicie modna biało drewniana kuchnia to całe mnóstwo możliwości od tych naprawdę budżetowych po bardzo drogie i ekskluzywne. Jej aranżacja zależy od preferencji estetycznych inwestora i zasobności jego portfela. Jednak nawet zabudowa wykonana z matowego mdf w takim zestawieniu prezentuje się naprawdę pięknie.

    Komentarze

    Oli
    Biel i drewno to klasyka a klasyka nigdy nie wychodzi z mody dlatego mój wybór od razu padł na takie zestawienie. I jestem zadowolona
    Gosia
    Patrzę na te aranżacje aż mi się coś robi, wszędzie biel i drewno. Ale z drugiej strony jak chcesz uniwersalną zabudowę dużego wyboru nie ma. Białe kuchnie są już modne od wielu lat, drewno też raczej nie wychodzi z mody. Jestem na etapie projektowania kuchni, koszt masakra i muszę podjąć decyzję, biała, biało drewniana czyli taki standard już czy zaszaleć i wybrać modny kolor, ale co będzie jak wyjdzie z mody jak z czerwonymi i wenge było? Już tydzień przeglądam wzorniki od stolarza i nie wiem, a im więcej patrzę tym mnie wiem.