Biała kuchnia z drewnem aranżacje biel i drewno w kuchni, inspiracje
środa, 20 marca 2024
Biała kuchnia z drewnem to trend, który wyjątkowo przypadł nam do gustu. Czysta biel w macie lub połysku symbolizująca czystość i higienę na najwyższym poziomie. Elegancka, subtelna, nowoczesna i chłodna, idealnie komponująca się ze stalą nierdzewną i czernią sprzętów kuchennych. Zestawiona z drewnem staje się ciepła, domowa, przytulna choć nadal wyjątkowo piękna i ekskluzywna.
Zobacz, najpiękniejsze aranżacje białej kuchni z drewnem. Biała zabudowa kuchenna już wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Klasyczna, wiecznie modna i łatwo do niej dopasować kolor ścian i dodatki. Wszechstronność i neutralność bieli sprawia, że można do niej dopasować wielobarwne dodatki i ściany dosłownie w każdym kolorze. Jednak biel to chłodny kolor, a nie każdy chce by serce jego domu było zimne. Dlatego też od pewnego czasu biel w kuchni łączymy z drewnem, z którym nawet biały lakier staje się cieplejszy bardziej przytulny. Takie zestawienie nie ma wpływu na jej uniwersalność a ma duży wpływ na to jakie wrażenie robi kuchnia.
Biało drewniane meble kuchenne jaki projekt wybrać?
Decydując się na biało drewnie meble kuchenne do wyboru mamy kilka możliwości zestawienia tych dwóch materiałów. A wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać, jeśli bile ma dominować, wystarczy tylko kilka drobnych drewnianych dodatków lub jeden duży. W tym wypadku doskonały rozwiązaniem jest:
Biała zabudowa kuchenna i drewniany stół i krzesła
To propozycja rodem z nowoczesnych kuchni skandynawskich, w których w nowych mieszkania standardem są białe szafki kuchenne na wysoki połysk, a biel króluje dosłownie wszędzie. Takie meble i ściany można ożywić, ocieplić i udomowić wstawiając do pomieszczenia drewniany stół i krzesła. Do tego akcesoria kuchenne w drewnie i nawet jeśli w kuchni jest biała podłoga i ściany, całość wygląda bardzo przytulnie i pięknie.
Biała kuchnia z drewnem, jakie fronty kuchenne matowe czy na wysoki połysk?
Biała zabudowa kuchenna może występować w trzech wersjach matowej i jest to najtańsza opcja, lakierowanej, czyli na wysoki połysk oraz satynowej. A to oznacza, że mamy wiele możliwości na aranżację naszej wymarzonej kuchni. Podobnie jak biała płyta, tak i drewniana występuje w kilku wersjach wykończenia, może być matowa a nawet fakturowana ( ta najbardziej przypomina drewno), matowa, foliowana a więc z połyskiem a także fornirowana, czyli na wysoki połysk. Ta ostatnia to już produkt z najwyższej półki cenowej. Naturalne drewno również możemy zabezpieczyć przed wilgocią na kilka sposobów. Lakierem bezbarwnym wówczas będzie miało połysk, lakierobejcą to już półmat, bejcą lub dedykowanym olejem impregnacyjnym. Dwa ostatnie dają efekt matowego naturalnego drewna. Zatem projektując kuchnię w tych dwóch kolorach mamy całkiem sporo możliwości, dzięki którym możemy uzyskać zupełnie różnych efekt. I tutaj warto się na chwilę zastanowić, jak ma wyglądać to pomieszczenie.
Jaka płyta meblowa do biało - drewnianej kuchni? Jaki wzór i kolor
Jednak to nie koniec naszych wyborów i trudnych decyzji, ponieważ biała płyta w każdym z wymienionych wersji występuje przynajmniej w kilkunastu odcieniach bieli. A to już sporo i patrząc na nią naprawdę trudno jest wybrać tę najlepszą. Kolejna kwestia to drewnopodobny mdf, który jest dostępny w setkach kolorów i wzorów. Różni się usłojeniem i odcieniem i ułożeniem samych słoi. A te mogą być delikatne, subtelne, prawie niewidoczne, mocne i zdecydowane, z imitacją dziur po kornikach lub perfekcyjne lśniące i ciemne i zachwycające elegancją ciemnego motywu jak np. Palisander. W kuchennych trendach od kilku sezonów niezmiennie pojawiają się jasne gatunki drewna i płyt je imitujących w zestawieniu z bielą. Sosna, dąb, hikora naturalna, lancelot, sonoma trufel, lorenzo, orzech kalifornijski, lefkas ciemny i wiele, wiele innych. Znacznie rzadziej w polskich kuchniach pojawia się równie urocza rodzima sosna czy buk. Jednak w zdecydowanej większości białych kuchni drewno pojawia się w ciepłych barwach i jest to właściwie warunek konieczny, jeśli chcemy udomowić taką zabudowę.
Drewno w kuchni nie musi oznaczać sielskiej aranżacji
W błędzie jest ten kto uważa, że drewniane i drewnopodobne dodatki w kuchni uczynią ją sielską, zwyczajną a nawet nijaką. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaki wzór kolor i rodzaj płyty wybierzemy. Nawet jeśli mowa o meblach z prawdziwego drewna to ich projekt w głównej mierze decyduje jak będą one wyglądały. Zatem te utrzymane w minimalistycznym stylu, takimi właśnie zostaną, ponadto sam fakt połączenia drewna z chłodną bielą sprawi, że stanie się ono nowoczesne, eleganckie i mniej sielskie. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą ciepłe, ale bardzo subtelne płyty meblowe imitujące drewno, dlatego nie trzeba się obawiać tego zestawienia.
Matowe i mat, połysk i połysk czy mat i połysk jakie, czyli płyty meblowe do kuchni biel i drewno wybrać?
Jakie ściany do białej kuchni z drewnem?
Białe, czarne a także w dwóch lub więcej kolorach, choć najpiękniej prezentują się te w kolorze biały, kory razem z meblami tworzy harmonię i sprawia, że wnętrze wydaje się większe niż jest rzeczywistości. W małych wnętrzach doskonałym pomysłem będzie przestrzenna fototapeta a także panel z białą cegłą lub autentyczna pomalowana na biało. Jeśli chcecie wprowadzić odrobinę dynamiki do kuchni, doskonałym pomysłem, będzie aranżacja ściany przy stole kuchennym. Może to być zielona ściana wykładana panelami z prawdziwego mchu, sztucznej trawy lub tapety ją imitującej.
Jaka podłoga do kuchni biel z drewnem?
Biała na wysoki połysk gładka lub z motywem imitującym marmur, w dużym pomieszczeniu może to być również czarny marmur ze złotymi lub białymi żyłkami. Inną możliwością są panele podłogowe, naturalna deska lub kafelki imitujące drewno. A jeśli chcecie trochę ożywić aranżację, to doskonale sprawdzi się czarna podłoga ze złotym lub srebrnym brokatem.
Oświetlenie do biało drewnianej kuchni?
Subtelne delikatne z transparentnego szkła, czarne matowe lub w połysku, które sprawi, że wnętrze nabierze dynamiki. Srebrne lub złote w zależności od dodatków, inną możliwością jest całe mnóstwo halogenów punktowych oraz listwy Led, które w tym wypadku są absolutnie konieczne. To dzięki nim biel rozkwita, a drewno staje się ciepłe, słoje bardziej wyraźne i piękniejsze.
AGD do białej kuchni z drewnem
Czarne, białe lub ze stali nierdzewnej, wszystko zależy od tego jakie dodatki np. oświetlenie i uchwyty, oraz jaki efekt chcemy uzyskać. Biała płyta do gotowania i biały piekarnik pięknie komponują się w biały blat. Do czarnego blatu polecamy czarne sprzęty a do drewnianego stal nierdzewną lub czerń. Jeśli kuchnia ma być dynamiczna, doskonale sprawdzą się kontrasty, do spokojnej te w kolorze mebli i blatu. Białą płytę i piekarnik trudniej będzie niestety utrzymać w czystości natomiast czarna nie ma litości dla użytkownika i widać na niej każdą kroplę wody czy opadającą parę. Wybierając sprzęty do ta eleganckich mebli warto zdecydować się na takie, które mają jak najmniej zakamarków i uwypukleń. Jeśli mowa o szklanej płycie najlepiej sprawdzi się gładka indukcyjna tafla, którą po każdym gotowanie ( kiedy wystygnie) wystarczy przetrzeć. Natomiast stal nierdzewna choć jest łatwiejsza w utrzymaniu w czystości ma tendencję do powstawania smug i drobnych rysek, dlatego lepiej jej nie montować na czarnym blacie. Na takim kolorze wszystko dokładnie widać, a więc zabawy ze “srebrną” kuchenką będzie sporo.
Jaki zlewozmywak do białej kuchni z drewnem?
Granitowy, konglomeratowy, lub ze stali nierdzewnej. Jedno jest pewne, w każdym z tych przypadków powinien on być dopasowany do pozostałych sprzętów, podobnie jak bateria. I tutaj uwaga nowoczesne zlewozmywaki dostępne w wielu kolorach, więc bez problemu dopasujemy je do blatu, co sprawi, że będzie on praktycznie niewidoczny. Jak widzicie modna biało drewniana kuchnia to całe mnóstwo możliwości od tych naprawdę budżetowych po bardzo drogie i ekskluzywne. Jej aranżacja zależy od preferencji estetycznych inwestora i zasobności jego portfela. Jednak nawet zabudowa wykonana z matowego mdf w takim zestawieniu prezentuje się naprawdę pięknie.
Komentarze