Jak wyglądają najpiękniejsze kuchnie w 2024 roku? Modne kuchnie 2024

meble kuchenne 2024

Najpiękniejsze kuchnie w 2024 roku to nowoczesne stylowe, przyciągające wzrok, ale też pracochłonne zabudowy meblowe. Zachwycają mocną kolorystyką, formą i fakturą nietuzinkowe, wielokolorowe, zrywające ze wszystkim, co było dotychczas w trendach. Białe fronty na wysoki połysk zamieniamy na ryflowane, biel ustępuje miejsca czerni, szarości, kaszmirowi i całej gamie odcieni, które nie kojarzą się z jedzeniem.

Jeśli lakierowane meble kuchenne uważaliście za pracochłonnej, zobaczcie co w 2024 roku, znalazło się w kuchennych trendach. Już nie wystarczy spryskać szafek kuchennych płynem do okien i przetrzeć szmatką i wypolerować. Rok 2024 stoi pod znakiem faktur w kuchni i to faktur przez duże F, dla fanów gładkich i bardziej budżetowych szafek kuchennych projektanci przygotowali całą gamę matowych frontów i blatów, ale nie mniej pracochłonnych. Pokazujemy, jak wyglądają najpiękniej kuchnie w 2024 roku, jakie modne meble do kuchni są praktyczne, a z których lepiej zrezygnować.

Modne meble kuchenne 2024, modne kolory mebli kuchennych 2024

Kolorystyka mebli kuchennych w 2024 roku może być sporym zaskoczeniem, zwłaszcza dla osób, które zdążyły się przyzwyczaić do jasnych wnętrz kuchennych. W tym roku żegnamy wszystkie odcienie bieli, na rzecz mocnych zdecydowanych kolorów. Jednym z największych tegorocznych powrót będzie dobrze już znany antrakt, czyli ciemna wersja szarości. Beże i brązy, tak, ale w nowoczesnej odsłonie, ponadto nadal modny jest kolor kaszmirowy w kuchni (aranżacje kaszmirowej kuchni znajdziecie na naszej stronie tutaj), Ivory, które w 2024 roku można uznać za nową biel. Turkusowy, butelkowa zieleń, morski odcień zieleni, a także granaty, wszelkie odcienie niebieskiego, pastelowych żółcieni i wreszcie apricot crush, czyli soczysty bardzo smaczny odcień zmiażdżonej brzoskwini. W tym roku w kuchennych wnętrzach pojawiają się mocne kontrasty, ale też barw, które nie kojarzą się z jedzeniem. Projektanci definitywnie zrywają z kluczem, według którego w ostatnich latach dobierane były barwy do kuchni, a eksperci z dziedziny kolonoterapii pełnie załamują ręce. Dotychczas w tym wnętrzu polecano kolory smaczne, czyli takie, które kojarzyły się z jedzeniem, a w tym roku królować będzie niebieski, antracytowy i butelkowa zieleń, choć są to piękne odcienie, nie znajdziemy ich wśród smakołyków, a to oznacza, że rok 2024 zrywa z dotychczasowymi schematami i przyzwyczajeniami, Nadchodzi zupełnie nowy trend w aranżacji kuchni. Niespodzianka jest powrót pastelowych żółci, różu i błękitu we wnętrzach kuchennych, ale nie na ścianach, lecz meblach. To ukłon w kierunku designu z lat 50 spotykanego za oceanem, takie meble bardzo często, są zaoblone, a inwestorzy rezygnują z zabudowy lodówki i zmywarki na rzecz pastelowych sprzętów w stylu retro.

modna kuchnia 2024

Meble kuchenne na wysoki połyski odchodzą do lamusa, a co w zamian? M jak MAT

Białe meble kuchenne na wysoki połysk w 2024 roku są pase, na pierwsze miejsce w rankingu najmodniejszych i najładniejszych kuchni w 2024 roku znalazły się nieco bardziej budżetowe i mniej pracochłonne matowe fronty. To jednak nie koniec nowości spod znaku matu, matowa kuchnia, nie może być jednokolorowa. Projektanci zrywają z nudą i monochromatycznymi wnętrzami kuchennymi na rzecz kolorów i to mocnych, żywych i takich, które dotychczas nie było mile widziane w kuchniach. Zatem mat tak, ale w kontrast ryjących duetach i tercetach, najlepiej przełamany szklanymi powierzchniami. W 2024 roku bardzo ważne miejsce w kuchennych wnętrzach zajmują witryny i to nie byle jakie, nie mówimy bowiem przeszklonych szafkach o podwieszanych, ale wysokich szklanych szafkach kuchennych. To one sprawiają, że mat staje się ekskluzywny wyszukany i bardzo elegancki a cała zabudowa wygląda drogo i nowocześnie.

kuchnia trendy 2024

Ryflowane fronty kuchenne, czyli nawiązanie do modnych lamelowych dekoracji, ale w nowoczesnej wersji

Ryflowana płyta meblowa i ryflowane drewno okazało się prawdziwym hitem w 2024 roku. Czym dokładnie się ryflowane szafki kuchenne? To płyta mdf lub naturalne drewno frezowane w pionowe pasy, czyli nowoczesne fakturowane meble. Ryflowane powierzchnie najczęściej są wykorzystywane tylko na fragmentach zabudowy kuchennej, narożnikach, dolnych lub górnych szafkach, skrzyniach wysp kuchennych lub nogach stołów. To właśnie ten trend sprawił, że ponownie zachwyciła nas zdecydowana faktura w kuchni. A jak wyglądają ryflowane zabudowy kuchenne? Są nowoczesne, piękne, często nawiązują do modnego stylu retro, ale niestety są bardziej pracochłonne i w tej kategorii prześcigają nawet fronty na wysoki połysk. W trendach pojawiły się meble ryflowane z lakierowanej płyty, taką kuchnię utrzymać w nienagannej czystości to już prawdziwe wyzwanie.

Wielki powrót naturalnego drewna, kuchnie 2024 stoją pod znakiem naturalnego drewna.

Rok 2024 to również czas wielkich powrotów, ceny mebli kuchennych z płyty mdf poszybowały w górę, co sprawiło, że coraz więcej osób decyduje się na naturalne drewno. Wprawdzie trzeba do takich mebli jeszcze sporo dopłacić, ale drewno zawsze można odnowić, zmienić jego kolor i jest znacznie odporniejsze na działanie wody i pary wodnej. Ci, którzy z różnych względów pozostali wierni meblom kuchennym z laminowanej płyty, też coraz częściej decydują się na te imitujące drewno. O ile jeszcze kilka lat temu najczęściej wybieraliśmy imitacje egzotycznych gatunków, to już od kilku miesięcy zastąpiły je różne odmiany dębu, sosny i inne mniej okazałe, ale za to doskonale wpisujące się w styl wiejski i loftowy.

najpiękniejsze kuchnie 2024

Modna kuchnia 2024, czyli złoto, złoto i jeszcze raz złoto

Złote uchwyty meblowe, złote dodatki, a nawet złota bateria kuchenna to synonim luksusu, którym dekoratorzy rekompensują pożegnanie lakierowanych frontów. Złoto w modnych kuchniach pojawia się w kilku miejscach. Obowiązkowo pod postacią uchwytów kuchennych, jako element dekoracyjny lamp, a także na sprzętach kuchennych. Skromnie, bo to tylko małe detale, ale jednak złoto to złoto i od razu sprawia, że kuchnia nabiera luksusowego wymiaru.

Kuchnie 2024 stoją pod znakiem kontrastów

W 2024 roku modne kuchnie nie ją jednobarwną gładką powierzchnią, tworzącą coś w rodzaju użytkowej i bardzo funkcjonalnej „ściany”. Ten rok to rok wielkich kontrastów i to bardzo kolorowych kontrastów. Zapominamy zatem o zestawieniu czerni z bielą, bo już nuda. Łączymy zieleń z żółcią, antracytem lub czernią. Róże z brązami i szarościami, ale przełamane mocniejszym i bardziej żywym akcentem, jak czerwienie, niebieski, morski, butelkowa zieleń itp. Nudne monochromatyczne i jednobarwne kuchnie odeszły już do lamusa, a to oznacza, że możemy się bawić kolorami i fakturami. Szklane powierzchnie w 2024 roku to już nie jako szklana płyta nad blatem. Ją zastępują w tym roku spieki kwarcowe, cegła, nowoczesne i bardzo okazałe kafelki, a także płyta meblowa. Szkło owszem pojawia się w kuchniach 2024 i to w dużych ilościach. Ale pod postacią dużych gładkich z przyciemnianego szkła witryn i barków. Nie trzymamy w takich witrynach filiżanek czy zastawy stołowej, a kolekcję win, rodzinne rękodzieło, a więc to, co sami zrobiliśmy, a także dyplomy, budowle z klocków. A jeśli chcecie, żeby taka witryna miała wymiar użytkowy, to, zamiast filiżanek czy szklanek możecie przechowywać w nich miseczki, salaterki, mini AGD, czy wreszcie kubki na kawę.

Jeśli szukacie inspiracja na najpiękniejszą kuchnię w 2024 zapraszamy do zapoznania się z naszymi inspiracjami: