Materiały do remontu z szybką dostawą-to łatwe! Jak sprytnie zrobić remont?

dostawa materiałów remontowych

Zakup artykułów budowlanych z dostawą do domu to bardzo wygodne rozwiązanie. Ułatwia planowanie remontu szczególnie dla osób, które nie mają czasu lub nie posiadają samochodu dostawczego. Specjalnie dla naszych czytelników, sprawdziliśmy, jak wygląda dostawa do domu w marketach budowlanych.

Jeśli nie masz czasu, dużego samochodu lub nie chcesz tracić energii na wnoszenie do domu ciężkich farb, szpachli i innych remontowych materiałów, kupuj z dostawą do domu. Do niedawna transport sprawunków był możliwy jedynie w sklepach internetowych. Jednak markety budowlane wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i np. transport w obi można zamówić już na prawie każdy produkt. Dostawa do domu pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który potem można wykorzystać na prace remontowe lub odpoczynek.

Jaki termin dostawy wybrać? Jak sprytnie zaplanować zakupy budowlane, czyli jak zrobić szybki przemyślany remont domu?

Remontując małe mieszkanie lub tylko jedno pomieszczenie w domu, często mamy problem z magazynowaniem gabarytowych materiałów. Dlatego wiele osób wystawia deski, lamele itp. na klatkę schodową w bloku, narażając się w ten sposób sąsiadom. Z tego też powodu lepiej jest robić zakupy partiami z dostawą do domu. Standardowy czas dostawy w OBI wynosi 3-4 dni robocze. Wprawdzie wiąże się to z opłatą kurierską, ale możemy uniknąć zbędnego bałaganu w domu czy na klatce schodowej. Optymalnym rozwiązaniem jest zakup kolejnych materiałów i akcesoriów w dniu, w którym przyszła pierwsza paczka. W ten sposób płynnie i bez pośpiechu przeprowadzimy wszystkie prace.

W jakiej kolejności kupować materiały budowlane z dostawą do domu?

Jeśli przeprowadzasz kompleksowy remont, zacznij od spisania wszystkich prac, jakie musisz zrobić. Pamiętaj, że zabezpieczenie reszty domu, przygotowanie ścian i podłogi to też prace remontowe, do których możesz potrzebować specjalistycznych narzędzi i materiałów. Potem wykonaj listę zakupów, a sprawunki spisuj w kolejności, w jakiej będziesz wykonywać remont. Jeśli masz na swojej liście sprawunki od materiałów budowlanych przez wykończeniowe i dekoracyjne, kupisz je wszystkie w markecie budowlanym. Wówczas możesz zaoszczędzić na kosztach dostawy do domu.

materiały budowlane z dostawą

Co jest potrzebne do szybkiego remontu w domu?

Zakupy możesz robić partiami, w ten sposób unikniesz ich magazynowania i potykania się o nie, zanim będą Ci potrzebne. W pierwszej partii sprawunków powinny się znaleźć, te, które będą Ci potrzebne do przygotowania wnętrza. Będą to szpachelka, wałek do malowania, szpachla gipsowa do wyrównania ścian i uzupełnienia ubytków. Potrzebny będzie również, papier ścierny, grunt do ścian, który poprawia ich przyczepność. Farba, panele lub płytki podłogowe, jeśli planujesz również podłogę wymienić. Bez względu na to, czy zostawiasz dotychczasowe podłoże, czy wymieniasz do malowania, potrzebna będzie folia lub tektura malarska. Zabezpieczysz nią podłogę i drzwi w remontowanym pomieszczeniu i nie będziesz wynosić farby na korytarz. I tutaj właśnie zaczynamy doceniać dostawę materiałów budowlanych do domu. Po pierwsze dlatego, że nie musimy się martwić jak „upchnąć” to wszystko w naszym aucie. Po drugie dlatego, że wszystkie zakupy możemy zrobić przez internet. W kolejnym etapie domowej metamorfozy kupujemy gniazda elektryczne, nowe zaślepki do puszek elektrycznych, meble i tekstylia, czyli zasłony, dekoracyjne poduszki i dywan, a także oświetlenie. Ponownie lista naszych zakupów do krótkich nie należy. Oprócz upchnięcia ich w samochodzie osobowym musimy jeszcze wszystko wnieść do domu. W najgorszej sytuacji są osoby mieszkające w bloku bez windy. I tutaj również najlepszym rozwiązaniem okazuje się zakup niezbędnych artykułów dekoracyjnych w markecie budowlanym oferującym dostawę do domu.

Gdzie kupić materiały do remontu z szybką dostawą?

Dlaczego wygodniej jest kupować materiały do remontu w markecie budowlanym? W markecie budowlanym dostępne są wszystkie niezbędne produkty i akcesoria do remontu i dekoracji domu. Nie musimy biegać po wielu sklepach, poszukiwać na portalach aukcyjnych i w malutkich galeriach. Kupując w sklepie budowlanym wielkopowierzchniowym mamy absolutnie wszystko, co jest nam potrzebne pod jednym dachem. A dzięki temu nie tylko nie tracimy wielu godzin na przemieszczanie się od sklepu do sklepu, ale też możemy wszystko do siebie dopasować. Farbę do podłogi, zasłon i oświetlenia, co w znacznym stopniu ułatwia wykonanie aranżacji.

W którym markecie budowlanym jest najwygodniejsza dostawa do domu?

Specjalnie dla naszych czytelników odwiedziliśmy większość marketów budowlanych, w których za każdym razem mieliśmy tę samą listę zakupów i jeden warunek. Dostawę do domu w dogodnym dla nas terminie. Po zapoznaniu się z ofertą cenową, asortymentem i opcjami dostawy, wybraliśmy Obi. Transport odbywa się za pośrednictwem kuriera, wcześniej jest ustalany termin dostawy, a na materiały pod drzwi czekamy nie dłużej niż 3-4 dni robocze. Okazało się, że kurier nie tylko przybył w umówionym dniu, ale wniósł nam na 4 piętro wszystkie zamówione materiały. Nie musieliśmy ich ładować do swojego samochodu i co najważniejsze ominęło nas wnoszenie ciężkich farb, szpachli i całej masy niezbędnych akcesoriów po schodach. Zakupy robiliśmy na dwa razy, więc druga partia była zamówiona w dniu dostawy pierwszej. Po kolejnych czterech dniach kurier przywiózł zakupione w obi tekstylia, dekoracje i oświetlenie. Wszystko dotarło na czas, a dostawę do domu z obi z czystym sumieniem możemy polecić każdemu.

Koszt dostawy materiałów remontowych w OBI

Transport i dostawa do domu w Obi kosztowały w sumie około 200 zł, co przy zakupie materiałów remontowych oraz regału i stolika kawowego jest bardzo niską kwotą. Zakładając, że każdy z niezbędnych produktów kupilibyśmy w innym sklepie stacjonarnym, paliwo prawdopodobnie kosztowałoby nas więcej. I – co gorsza – wszystko musielibyśmy samodzielnie zapakować do samochodu i wnieść po schodach do domu. Z kolei robiąc zakupy na popularnym portalu aukcyjnym u różnych sprzedawców lub w kilku sklepach internetowych, za przesyłkę musielibyśmy zapłacić przynajmniej kilka razy. Po sprawdzeniu wielu różnych ofert i podliczeniu kosztów w różnych sklepach internetowych, stacjonarnych oraz marketach budowlanych okazało się, że najtaniej jest w obi. Dostawa, jak i ceny materiałów do metamorfozy mieszkania kupiliśmy w jednym miejscu. Część z nich już w trakcie remontu przez internet, ale dostawa do domu była na czas i pod drzwi. Nie mieliśmy żadnego przestoju ze względu na oczekiwanie na kuriera i nie spotykaliśmy się o meble i dekoracje potrzebne pod koniec metamorfozy.

dostawa-obi

Jak szybko zrobić mały remont lub metamorfozę w domu?

  1. Zacznij od zaplanowania nowej aranżacji
  2. Wykonaj listę prac remontowych
  3. Wykonaj listę wszystkich sprawunków
  4. Podziel ją na dwie lub więcej partii
  5. Najpierw kup materiały z pierwszej części listy
  6. Kolejną partię kup następnego dnia, lub za kilka dni, w zależności od postępów prac. W ten sposób unikniesz składowania w domu dużej ilości materiałów. Nie zagracisz całego mieszkania i nie będziesz się potykać o przedmioty potrzebne dopiero za kilka dni.
  7. Na końcu zamów meble, oświetlenie i materiały dekoracyjne, wówczas wniesiesz je już do czystego mieszkania. Nie zniszczą się, nie zakurzą, a Ty unikniesz dodatkowej pracy związanej z ich czyszczeniem.

Nasza porada: Pierwsze zakupy zawsze warto zrobić w sklepie stacjonarnym. Jest to doskonała okazja, żeby każdy element przyszłej aranżacji dopasować do siebie. Potem tylko spisujemy numery wybranych produktów i sukcesywnie zamawiamy. Ponadto w obi uzyskacie wszystkie niezbędne informacje, jakie materiały kupić, jak je zamontować, jakie narzędzia do pracy będą Wam potrzebne. I wreszcie w jakiej kolejności wszystkie prace wykonywać. Jak widać remont w domu nie jest taki straszny, jak się wydaje. Kluczem do sukcesu jest zaplanowanie zakresu prac, kolejność zakupów i możliwość szybkiej dostawy.