Sztuczne kwiaty balkonowe. Jakie sztuczne kwiaty na balkon wybrać?

Sztuczne kwiaty na balkonie to coraz popularniejsze rozwiązanie, tym bardziej że współczesne sztuczne kwiaty balkonowe są równie piękne, jak żywe i nie wymagają systematycznej pielęgnacji. Ponadto sztuczne rośliny są doskonałym rozwiązaniem na balkonie, na którym jest trudny dostęp do światła słonecznego lub promienie słoneczne są zbyt mocne i palą naturalne kwiaty.

Sztuczne kwiaty ba balkonie to kusząca perspektywa, szczególnie jeśli „nie mamy ręki do kwiatów” i nie lubimy dbać o rośliny. Wiele osób uważa, że sztuczne kwiaty doniczkowe nie powinny zastępować prawdziwych. Jednak współczesne sztuczne kwiaty balkonowe w niczym nie ustępują prawdziwym, a ich dodatkową zaletą jest fakt, że nie wymagają żadnej pielęgnacji i zawsze wyglądają zachwycająco.

Sztuczne kwiaty balkonowe - rozwiązanie nie tylko dla leniwych

Współczesne sztuczne kwiaty balkonowe zachwycają wykonaniem i do złudzenia przypominają prawdziwe. Są doskonałym rozwiązaniem dla zabieganych osób, które ze względu na prowadzony tryb życia nie mają czasu na pielęgnację roślin lub zwyczajnie zapominają o podlewaniu kwiatów na balkonie. Kolejnym powodem, dla którego warto zdecydować się na sztuczne kwiaty na balkon, są nieodpowiednie warunki klimatyczne na balkonie. Na wielu balkonach słońce grzeje tak mocno, że hodowla kwiatów jest niemożliwa. Popalone i przesuszone od słońca kwiaty balkonowe schną, a utrzymanie ich w dobrej kondycji wymaga wielu zabiegów w ciągu dnia. Zdarza się również, że balkon jest bardzo zacieniony i dlatego rośliny na nim słabo rosną, lub jest usytuowany w przeciągu wówczas silny wiatr strąca kwiaty z roślin i regularnie je niszczy. Hodowla kwiatów kwitnących w takich warunkach często jest na tyle trudna, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest rezygnacja naturalnych roślin.

Sztuczne kwiaty na balkon — czy to dobry pomysł?

Sztuczne kwiaty balkonowe nigdy nie zastąpią naturalnej roślinności, ale są alternatywą dla naturalnych kwiatów, które zdobią balkony. Kiedy warto zdecydować się na sztuczne kwiaty na balkon? Wtedy, gdy nie mamy czasu na hodowlę i pielęgnację roślin, lub gdy zwyczajnie nie lubimy troszczyć się o rośliny, ale marzy nam się piękny ukwiecony balkon. Sztuczne kwiaty na balkonie są dobrym pomysłem wtedy, gdy hodowla prawdziwych kwiatów z różnych względów jest niemożliwa.

Jakie sztuczne kwiaty na balkon wybrać?

Szukasz idealnych sztucznych kwiatów balkonowych? To duży błąd, jeśli chcesz, żeby wyglądały jak prawdziwe, pamiętaj, że naturalna roślinność nie jest idealna, ani symetryczna a na pojedynczych liściach lub płatkach często występują drobne plamki i niedoskonałości. Takich właśnie szukaj sztucznych kwiatów, pięknych, ale jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Kolorystyka to kolejna kwestia, zanim wybierzesz się do sklepu po sztuczne kwiaty balkonowe, sprawdź, w jakich barwach występują rośliny, które chcesz kupić. Jeśli wybierzesz kolor, który w naturze nie występuje, lub występuje bardzo rzadko, większość osób będzie podchodziła do rośliny, żeby zobaczyć ją z bliska i twój sekret się wyda. Kolejna kwestia to dobór gatunków roślin. Jeśli chcesz, żeby twoje sztuczne kwiaty udawały prawdziwe, postaw na popularne gatunki roślin, które są dedykowane na balkon, czyli takie, których obecność na balkonie nikogo nie zdziwi. Dostępne na rynku sztuczne kwiaty balkonowe do złudzenia przypominają prawdziwe, jednak najlepiej prezentują się z daleka. Dlatego, jeśli chcesz uchodzić za najlepszego ogrodnika na osiedlu, zawsze wybieraj popularne gatunki sztucznych roślin, takie, którymi będzie się interesowała jak najmniej osób.

Najlepsze gatunki sztucznych kwiatów na balkon

Nie wiesz jakie gatunki sztucznych roślin wybrać na balkon? Postaw na najpopularniejsze gatunki takie jak sztuczna surfinia pnąca, petunia, pelargonia, milion dzwonków, czy róża. To bardzo popularne rośliny, które zdobią większość balkonów w naszym kraju. Kolejna propozycja to sztuczne trawy ozdobne i sztuczny bukszpan. Te rośliny wprost po mistrzowsku udają prawdziwe, są piękne i wyglądają bardzo naturalnie. Dla miłośników miejskiej dżungli polecamy natomiast potężne sztuczne palmy, które najlepiej jest ustawić w otoczeniu naturalnej roślinności. Prawdziwe rośliny sprawią, że na balkonie zapanuje wakacyjny klimat.

Z jakiego tworzywa wybrać sztuczne kwiaty doniczkowe?

Sztuczne kwiaty doniczkowe są produkowane z plastiku, sztucznych tkanin, różnych tworzyw sztucznych i z silikonów. Nie ma znaczenie, z jakiego tworzywa wybierzesz sztuczne kwiaty doniczkowe, najważniejsze jest, żeby wybrać, takie, które wyglądają naturalnie. Najpiękniejsze sztuczne kwiaty balkonowe są dostępne w popularnych sieciówkach meblowych.

sztuczne kwiaty na balkon

Jak wybierać sztuczne kwiaty na balkon?

Nie wiesz jak wybrać sztuczne kwiaty na balkon, podczas zakupów kieruje się zasadami zamieszczonymi poniżej:

 • Zawsze wybieraj znane i popularne gatunki roślin balkonowych, takie, które nie będą wzbudzały nadmiernego zainteresowania.
 • Pamiętaj, że naturalna roślinność nie jest idealna. Pnącza nie są nigdy tej samej długości, a kwiaty nie rosną symetrycznie.
 • Wybieraj zawsze naturalnych rozmiarów rośliny, czyli takie, które nie są przesadnie duże i zbyt małe.
 • Większość roślin kwitnie w kilku popularnych kolorach, spośród tych barw wybierz kolor kwiatów. Roślina w niespotykanym odcieniu już na pierwszy rzut oka będzie wyglądała podejrzanie i wszyscy będą się zastanawiać czy jest prawdziwa.
 • Wybieraj tylko sztuczne kwiaty doniczkowe, które są „posadzone” w prawdziwej donicy, bardzo często to właśnie doniczka zdradza, że roślina nie jest prawdziwa.
 • Grubość gałązek i płatków powinna być zbliżona do naturalnej.
 • Odcień zieleni ma również bardzo duże znaczenie, wiele sztucznych kwiatów nadal ma wszystkie liście i gałązki w jednym odcieniu i niekoniecznie tym właściwym.
 • Wybierasz się po sztuczne kwiaty na balkon, najpierw odwiedź szkółkę ogrodniczą, sprawdź, jak wyglądają żywe rośliny z danych gatunków, a potem ruszaj po sztuczne kwiaty doniczkowe. Im bardziej realne kupisz, tym lepszy efekt osiągniesz.
 • Sztuczne kwiaty doniczkowe z żywymi roślinami — duet doskonały

  Obawiasz się łączenia sztucznych kwiatów balkonowych z żywymi roślinami? Niesłuszne to właśnie otoczenie naturalnej roślinności sprawia, że sztuczne kwiaty doniczkowe do złudzenia przypominają żywe. Jeśli na twoim balkonie nie ma sprzyjających warunków do hodowli roślin lub nie najlepiej czujesz się w roli ogrodnika. Wybierz dwie lub trzy żywe rośliny, które nie wymagają wielu zabiegów jak bukszpan lub trzmielina i uzupełnij kompozycję sztucznymi kwiatami. Takie połączenie sprawi, że twoje sztuczne kwiaty doniczkowe będą wyglądały naturalnie.

  Co zrobić, żeby sztuczne kwiaty wyglądały jak żywe rośliny?

  Nawet najpiękniejsze sztuczne kwiaty nie mogą się równać z żywymi roślinami, jednak odpowiednio wkomponowane w aranżację balkonu, będą godnie zastępować naturalną roślinność. Jeśli masz już na balkonie prawdziwe rośliny, pozostaw je na pierwszym planie, sztucznymi kwiatami w doniczkach uzupełnij swoją kwiatową kompozycję. Prawdziwe rośliny to doskonały pomysł na „ożywienie” sztucznych kwiatów. Jeśli na twoim balkonie nie planujesz hodować ani jednej żywej rośliny, na pierwszy plan wysuń wszelkiego rodzaju dekoracje np. piękne lampiony, świeczniki balkonowe itp. Takie częściowe odwrócenie uwagi od sztucznych kwiatów sprawi, że nikt im się zanadto nie będzie przygląda. A o oznacza, że nikt się nie powinien zorientować, że „hodujesz” sztuczne kwiaty na balkonie. Rozmieszczając sztuczne oraz naturalne rośliny na balkonie i inne dekoracje, zastanów się, gdzie znajduje się najważniejsza część balkonu, oraz ciąg komunikacyjny. W tych miejscach ustaw żywe rośliny oraz dekoracje balonowe, sztucznymi kwiatami udekoruj pozostałe części balkonu. Nowoczesne sztuczne kwiaty doniczkowe już z odległości kilkunastu cm wyglądają jak prawdziwe.

  Sztuczne kwiaty na balkonie powinny znajdować się w tych samych miejscach, w których ustawilibyśmy prawdziwe. Jeśli na balkonie planujesz ustawić sztuczne kwiaty doniczkowe w zastępstwie prawdziwych, pamiętaj, że nie powinny wysuwać się na pierwszy plan.

  Sztuczne kwiaty doniczkowe na balkonie mogą wyglądać równie pięknie, jak prawdziwe, kluczem do sukcesu jest wybór kwiatów. Piękne i do złudzenia przypominające prawdziwe rośliny będą zdobić balkon i godnie zastępować żywe kwiaty.

  Komentarze