Modny balkon 2021. Co jest modne na balkon w 2021 roku? Balkonowe trendy

 

Wygodny nowoczesny rattanowy wypoczynek, huśtawka ala bocianie gniazdo, dywan zewnętrzny, kolorowe wodoodporne pufy i całe mnóstwo lampek lub lampionów balkonowych. Ponadto bardzo ważnym elementem balkonowej aranżacji jest modny niewielki stolik na balkon. W 2021 roku modne są zabudowane balkony, z pionowymi ogrodami. Coraz większą popularnością cieszy się również siatka balkonowa, po której mogą się piąć rośliny oraz osłonka na balkon zapewniająca prywatność.

Modny balkon 2021 jest piękny, komfortowy i funkcjonalny, w tym roku modne są balkonowe ogródki, będące namiastką ogrodu w miejskiej dżungli. Sprawdź, jak wyglądają balkonowe trendy na rok 2021 i jak urządzić modny balkon bez względu na jego rozmiar.

Modny balkon 2021 roku, czyli balkonowe trendy 2021

Wśród balkonowych trendów na 2021 rok znalazły się zabudowane balkony takie, na których panuje prywatność, są bezpieczną przestrzenią dla całej rodziny i są osłonięte od ciekawskich spojrzeń przechodniów oraz sąsiadów. W tegorocznych balkonowych trendach na pierwszy plan wysuwają się balkonowe ogródki, czyli przestrzeń, w której nie brakuje zieleni, wygodnych mebli i dobrego nastrojowego oświetlenia. Modny balkon w 2021 roku jest przedłużeniem przestrzeni mieszkalnej, a to oznacza, że nie powinno na nim zabraknąć wygodnych mebli na balkon, roślinności, która sprawi, że poczujemy się jak w ogrodzie i oświetlenia, które po zmroku sprawi, że na balkonie będzie nastrojowo. W tegorocznych trendach coraz częściej pojawia się siatka na balkon, co wyraźnie pokazuje, że zmieniliśmy nasze postrzeganie balkonów. Dotychczas balkon był ceniony za możliwość kontaktu ze światem zewnętrznym. W 2021 roku zamykamy balkon na świat zewnętrzny i otwieramy na dom. Balkon w 2021 roku jest integralną częścią domu. Kolejnym dosyć mocnym trendem w 2021 są osłony na balkon, a to oznacza, że balkon stał się dla nas ważną i bardzo prywatną częścią naszego domu. Gustowna osłona na balkon zapewnia prywatność, która jest w tym roku równie ważnym elementem aranżacji balkonowej, jak meble i roślinność.

Modny balkon - jaka podłoga na balkon?

W 2021 roku balkon aranżujemy kompleksowo, zaczynając od podłogi, a na ścianie i zadaszeniu kończąc. W tym roku bardzo dużą popularnością cieszą się płytki na balkon imitujące drewno, naturalny kamień, a także deska balkonowa, po której można chodzić boso. Podłoga na balkonie powinna być ciepła, funkcjonalna i czysta. Na większych balkonach coraz częściej pojawia się obok drewnianej podłogi czy ceramicznej sztuczna trawa, która zamienia balkon w mini ogródek. Deski i płytki przykrywamy w strefie wypoczynku dywanem zewnętrznym, czyli takim, który jest wodoodporny i łatwy w utrzymaniu w czystości. Dywan zewnętrzny sprawia, że balkon zamienia się w komfortowy zewnętrzny salon, wygodną i elegancką strefę wypoczynku dla całej rodziny. Na takim balkonie można nie tylko hodować rośliny, ale też czytać książkę czy pracować przy komputerze.

Modny balkon - jakie ściany na balkonie?

W 2021 roku modny balkon ma ściany, ale nie zamurowane, a zielone ściany. Modny balkon jest pionowym ogródkiem, osłoniętym siatką balkonową, po której mogą piąć się rośliny. Siatka na balkon jest prawie niewidoczna, ale czyni go przestrzenią bezpieczną dla rodzin dziećmi, chroni balkon przed niechcianymi gośćmi (ptaki, koty i itp.), a miłośnicy balkonowych ogródków mają całe mnóstwo przestrzeni, na której mogą hodować roślinność, która tworzy zielone ściany na balkonie. Siatka na balkonie to możliwość stworzenia zielonej oazy na miejskim balkonie w blokach. Dzikie wino, powojnik czy pięknie kwitnąca surfinia sprawią, że siatka na balkonie zamieni się w pionowy ogród. Na balkonach ze szklaną balustradą lub ażurową w 2021 roku montujemy osłony na balkon, które w tym roku są piękne i zgodne z tegorocznymi trendami. Rattanowe lub ze specjalnych tworzonych osłaniają balkon przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. Na murowanej ścianie na balkonie w 2021 roku montujemy półki na kwiaty, można również do aranżacji ściany na balkonie podejść kreatywnie, wykorzystać ogrodowe pergole, mini drabiny czy niewielkie komody, które obsadzamy roślinnością. Modny balkon w 2021 roku powinien być dopracowany w najdrobniejszym szczególe, zachwycający niczym elegancki salon i bardzo komfortowy. Ze względu na ograniczoną przestrzeń do dyspozycji, warto wykorzystać każdy centymetr murowanej ściany na stworzenie balkonowej mini zabudowy meblowej. Półki i schowki na balkonie to pomysł, dzięki któremu nie będzie trzeba w deszcz lub burzę, chować poduszek i puf balkonowych chować w domu.

Modny balkon - Jakie meble na balkon w 2021 roku?

Meble na modny balkon w 2021 roku to piękne i wygodne meble, przypominające domowe, ale odporne na wilgoć i promienie słoneczne. Wśród tegorocznych trendów znalazły się piękne rattanowe meble wypoczynkowe, czyli sofa na balkon z miękkimi hydrofobowymi poduszkami, eleganckie fotele, a także huśtawki balkonowe. Największą popularnością cieszy się huśtawka ala bocianie gniazdo oraz kokon. Hamak na balkonie to również bardzo modne rozwiązanie, na które niestety mogą sobie pozwolić jedynie właściciele naprawdę dużych balkonów, na których twarde podłoże (płytki, deska balkonowa) graniczą z modną sztuczną trawą. Okrągłe sznurkowe pufy na balkon w wersji wodoodpornej to kolejna propozycja na modny balkon 2021 roku. Pufy można wybrać w jednym kolorze lub powtórzyć kolory występujące już w aranżacji. W tegorocznych trendach stolik na balkon przypomina niski niewielki stolik kawowy i często jest zastępowany przez pufy balkonowe. Ponadto na balkonie powinien znaleźć się niewielki stolik przy którym, możemy spożywać posiłki. Taki stolik może być rozkładany tylko na czas posiłków np. zamontowany na murowanej ścianie balkonu i składany na ścianę, czyli taki, który nie zabiera przestrzeni, kiedy jest niepotrzebny. Leżak i krzesła na balkon to w 2021 roku dosyć sporna kwestia, ponieważ są to meble balkonowe, które zajmują sporo miejsca i są mniej komfortowe niż modne sofy i fotele na balkon. Nasza propozycja to dwa lub trzy rozkładane na leżaki i krzesła balkonowe. Na małym balkonie krzesła można zamienić na ławki lub taborety składane na ścianę, czyli wykonane w podobny sposób jak stolik. Wówczas na balkonie zmieścimy meble wypoczynkowe, a mini zestaw jadalniany będziemy rozkładać tylko na czas posiłków. Na małych balkonach, doskonałym rozwiązaniem są rattanowe pufy i kanapy ze schowkami, czyli skrzynią, w której możemy przechowywać turystyczne krzesełka, stołki czy zabawki dla dzieci.

Modny balkon 2021 roku - Jakie tekstylia na balkon?

Tekstylia w 2021 roku są bardzo ważną częścią aranżacji balkonu, podkreślają jej domowy charakter i dodają elegancji. Wśród modnych dodatków tekstylnych na balkon znalazły się zasłony balkonowe montowane na dedykowanej kwadratowej lub prostokątnej szynie, okalającej cały balkon. Białymi szarymi lub kwiecistymi balkonowymi zasłonami można osłonić balkon od słońca i zyskać odrobinę prywatności. A kiedy chcemy się cieszyć promieniami słonecznymi, upinamy zasłony modnymi spinkami lub chwostami. Wśród balkonowych tekstyliów znalazł się również dywan zewnętrzny, którego wzór i kolor dobieramy do aranżacji balkonu. Modny balkon w 2021 roku jak już wspomnieliśmy, przypomina komfortową strefę wypoczynku w salonie, dlatego nie powinno w nim zabraknąć również ozdobnych zewnętrznych poduszek oraz ciepłego koca. Wszystkie balkonowe tekstylia sprawiają, że aranżacja staje się ciepła i domowa.

Modny balkon - Jakie oświetlenie na modny balkon 2021?

Oświetlenie na balkon w 2021 roku wybieramy bardzo starannie, to ono bowiem po zmroku zadecyduje, o tym, jak będzie się prezentował nasz balkon. W tegorocznych trendach znalazły się urocze wiklinowe i papierowe lampiony solarne oraz kolorowe i transparentne żarówki solarne. A jeśli lubicie czytać po zmroku, warto poszukać dużej stojącej lampy solarnej, która oświetli kącik wypoczynkowy. Oświetlenie na modnym balkonie powinno być równie piękne i eleganckie jak cała aranżacja balkonu. Nastrojowo oświetlony balkon, po zmroku zamienia się w prawdziwą oazę spokoju i można na nim spędzać każdy letni wieczór.

Modny balkon jakie doniczki na ładny balkon

Doniczki na balkon w 2021 roku to cała gama propozycji od gotowych kolorowych doniczek balkonowych, po doniczki z odzysku, czyli postarzane domowe doniczki, którym w kilkanaście minut możemy dać nowe życie. Inna możliwość to wykorzystanie niepotrzebnych przedmiotów np. konewki, małego wiaderka, czy komody z mini szufladkami. Dobór doniczek na balkon w 2021 roku zależy wyłącznie od waszej kreatywności i aranżacji balkonu.

Modna aranżacja malutkiego balkonu w blokach

Modna aranżacja malutkiego balkonu w blokach jest trudna, ale nie niemożliwa. Pracę zacznij od wyboru podłogi. Deski na podłodze mogą wizualnie powiększyć przestrzeń, podobnie jak zewnętrzny dywan z przestrzennym geometrycznym motywem. Ściany na malutkim balkonie powinny być białe, to kolor, który zawsze dobrze się sprawdza na małej przestrzeni. Wielofunkcyjne meble to kolejny trik, dzięki któremu malutki balkon w blokach będzie nie tylko piękny, ale też funkcjonalny. Kwiaty i rośliny na malutkim balkonie sadzimy pionowo, wówczas można zaoszczędzić mnóstwo miejsca na meble. Aranżacja malutkiego balkonu będzie spójna, jeśli wybierzecie jeden motyw przewodni, który konsekwentnie będziecie stosować w całej aranżacji. Takim motywem może być kolor albo dekoracja pod postacią liścia, figury geometrycznej lub gwiazdek. Nie trzeba szukać gotowych elementów wyposażenia z tym motywem, odrobina farby olejnej i szablon sprawią, że motywem przewodnim można udekorować wybrane elementy aranżacji.

Modny balkon w 2021 roku bez względu na jego rozmiar to spójna przestrzeń na pograniczu balkonowego ogródka i przedłużenia salonu. Taka, w której powinno znaleźć się miejsce dla wszystkich domowników. Aranżując mały balkon, warto postawić na wielofunkcyjne meble i motyw przewodni, który sprawi, że nawet ciasny i nieco „przeładowany” meblami balkon będzie spójną i przemyślaną kompozycją.

Komentarze