Kuchnia pełna nowoczesnych i przydatnych sprzętów. Kuchenne must have

wysposażenie do domu

Gdyby ograniczyć sprzęt kuchenny do absolutnego minimum, pewnie dałoby się żyć jedynie z kuchenką i lodówką, jednak wcale nie o to chodzi. Gotowanie ma być zajęciem przyjemnym, a sprytnie zaprojektowane urządzenia mogą je dodatkowo znacznie ułatwić i przyspieszyć. Aktualnie na rynku można znaleźć całą masę małego kuchennego AGD, które z założenia ma ułatwić przygotowywanie posiłków. Jakie są rzeczywiście warte uwagi? Oto kilka propozycji.

Ekspres do kawy

W naprawdę niewielu domach nie pija się kawy. Oczywiście jej odmian jest cała masa, podobnie jak sposobów, w które można przygotowywać napar, a nawet możliwych dodatków nieco zmieniających jego smak. Z jednym jednak zgadza się zdecydowana większość kawoszy – kawa z profesjonalnego ekspresu i świeżo zmielonych ziaren ma w sobie coś, czego nie sposób uzyskać z rozpuszczalnej mieszanki zalanej wrzątkiem z czajnika. W sklepach takich jak https://eltkom.pl znaleźć można wiele modeli ekspresów, w tym także automatyczne urządzenia, które praktycznie bezobsługowo są w stanie przygotować różne rodzaje kawy. W ofercie są także proste modele za niewielką cenę oraz młynki do kawy, które mogą być alternatywą dla kogoś, kto nie chce inwestować w profesjonalny ekspres.

Domowy piec do pizzy

Domowy piec do pizzy to urządzenie z zamykaną pokrywą w okrągłym kształcie, w środku posiadające rozgrzewającą się do wysokich temperatur kamienną płytę. Ponieważ w zaledwie kilka minut domowe piece mogą rozgrzewać się do temperatury sięgającej nawet 550 stopni Celsjusza, upieczenie pizzy trwa dosłownie chwilę. W przypadku cienkiego ciasta może to być czas jedynie trzech minut. Elektryczne piece do pizzy niesamowicie ułatwiają, a przede wszystkim przyspieszają przygotowanie tego pysznego dania.

Maszyny do popcornu

Mając w domu maszynę do popcornu, można już nigdy więcej nie kupować małych pakowanych porcji przygotowywanych w mikrofalówce. Ich koszt bywa wysoki – choć jedno małe opakowanie kosztuje niewiele, w stosunku do niskiej ceny surowych ziaren kukurydzy cena ta bywa zaskakująca. Tymczasem do przygotowania popcornu w domowej maszynie potrzebne są wyłącznie ziarna i sól. Dużym przełomem wśród domowych urządzeń do popcornu było wprowadzenie maszyn beztłuszczowych, które prażą ziarna, nagrzewając powietrze. W ten sposób ta popularna przekąska może być nie tylko szybka, ale także i zdrowa.

Waga kuchenna

Komu nie zdarzyło się czytać choćby prostych przepisów na dania czy desery i zupełnie nie wiedzieć, jak odmierzyć dokładnie 120 g masła albo 200 g cukru? Oczywiście można korzystać z ułatwień takich jak szacunkowy przelicznik na ilości szklanek bądź łyżek, jednak nigdy nie jest to w pełni precyzyjne. Nawet najprostszy model wagi kuchennej jest w stanie na stałe rozwiązać ten problem. To małe urządzenia o precyzyjnym odczycie, które kupić można za naprawdę niewielką cenę.

Grill elektryczny

Smaku grillowanego mięsa, warzyw, czy nawet kanapek, nie sposób odtworzyć na żadnej patelni. Tymczasem grillowaniu często nie sprzyja pogoda, ilość posiadanego czasu, czy nawet warunki mieszkaniowe, które nie zawsze umożliwiają rozstawienie grilla. Rozwiązanie? Grill elektryczny – urządzenie stawiane na kuchennym blacie, w którym grillować można wszystko, od tradycyjnej kiełbasy, przez steki, aż po kanapki. Domowe grille elektryczne to zwykle urządzenia z ruchomą górną pokrywą, którą przykrywa się grillowane potrawy. Ponieważ płyta grzewcza umieszczona jest zarówno w górnej, jak i dolnej części grilla, mięso czy warzywa włożone do środka nie potrzebują obracania.

Artykuł zewnętrzny

Komentarze