Jak wyczyścić fugi na balkonie po zimie. Sposoby na wyczyszczenie fug na balkonie

jak wyczyścić fugi po zimie

Szukasz szybkiego skutecznego sposobu na wyczyszczenie fug na balkonie po ziemie? Nie wiesz jak usunąć kurz, wilgoć i pleśń z fug balkonowych? Zobacz 5 super skutecznych patentów na doczyszczenie fug na balkonie za nie więcej niż 5 zł. Bez stosowania silnej chemii, pracochłonnego szorowania i zakrywania brudu farbką do fug. Wszystkie potrzebne produkty masz w swojej kuchni, wystarczy je wymieszać, nałożyć na fugi i odczekać około 15 minut na efekty.

Balkon po zimie wymaga gruntownego sprzątania, zdejmujemy pajęczyny, myjemy podłogę, ale co z fugami? To jedna z najtrudniejszych powierzchni do czyszczenia, choć najmniejsza to najbardziej problematyczna. Przez całą jesień i zimę gromadzą się w nich kurz, spaliny, wilgoć, z której powstaje pleśń, czyli zielonkawy nalot, który może uczulać, a nawet zaatakować nasze balkonowe rośliny.

Nie szoruj fug balkonowych szczoteczką ani druciakiem, bo je zniszczysz!!!

Większość z nas na wiosnę szoruje fugi na balkonie szczoteczka albo druciakiem. Ale jest to najbardziej pracochłonny sposób, który dodatkowo niszczy fugę. W ten sposób nie nie tylko usuwamy brud, ale też wierzchnią warstwę fugi. A to oznacza, że już po kilku lub kilkunastu takich zabiegach będziemy musieli ją uzupełnić albo całkowicie wymienić. Ponadto ostry druciak i szczoteczka tworzą w niej mikrouszkodzenia, które prowadzą do jej pękania. A kiedy zimą przedostanie się do jej wnętrza woda, a potem zamarznie, mróz ją rozsadzi. Taki nie czyścimy fug!!!

Jak wyczyścić fugi na balkonie? Zrób to szybko i skutecznie jednym z naszych sposobów.

Zamiast szorowania wykorzystaj produkty, które posiadasz w domu. Z nich zrobisz jak cztery różne mikstury, na które wydasz nie więcej niż 5 zł, a brud, wszelkie osady i pleśń same zejdą. To nie tylko oszczędność czasu, pracy i pieniędzy, w ten sposób nie uszkodzisz swoich fug, podłoga na balkonie będzie wyglądała jak w dniu, w którym została zamontowana.

Mycie płytek zewnętrznych po zimie, czym czyścić płytki na balkonie? Ocet i płyn do podłogi na pyłki i sadze na płytkach

Zacznij od umycia płytek, nie musisz od razu ich czyścić na błysk, chodzi o zmycie wierzchniej warstwy kurzu i osadów, które mogłyby zabrudzić wyczyszczone fugi. W tym celu możesz zastosować zwykły płyn do mycia kafelków. Większe i trudne do usunięcia zabrudzenia wyczyścisz, potem. Jeśli podłoga na balkonie jest bardzo brudna, a na jej powierzchni oprócz kurzu są sadze z kominów i pyłki z drzew, do wody z płynem dodaj kilka kropli octu. Nie tylko rozpuści on trudne osady, ale też sprawi, że sadza i pyłki nie będą się rozmazywać na płytkach i nie wyjdą po wyschnięciu podłogi.

Czym wyczyścić fugi na balkonie po zimie? Pasta do płytek na bazie wody utlenionej

Pasta z wody utlenionej i sody oczyszczonej szybko i skutecznie usuwa kurz, sadze, pyłki z drzew i pleśń z fug. Wystarczy wykonać miksturę w odpowiednich proporcjach, nałożyć na fugi i odczekać około 15 minut. Jeśli wasz balkon jest nasłoneczniony, najlepiej jest odczekać, aż słońce zajdzie lub zamienić go na czas porządków.

Jak zrobić pastę z wody utlenionej i sody oczyszczonej

  • Pół szklanki sody oczyszczonej
  • 50 ml wody utlenionej
  • 10 kropli płynu do naczyń
  • Całość mieszamy i nakładamy na fugi. Po upływie kwadransa za pomocą szczoteczki lub gąbki zdejmujemy mieszankę ze wszystkimi zabrudzeniami. Potem całą podłogę myjemy wodą z płynem do podłogi z 50ml wody utlenionej. Na koniec całość przecieramy mopem u czystą wodą.

    Czym wyczyścić fugi na balkonie po zimie? Pasta z soku z cytryny i sody oczyszczonej na brudne fugi

    Sok z cytryny w połączeniu z sodą oczyszczoną szybko i skutecznie usuwa wszystkie zabrudzenia z fug na balkonie. Wystarczy zmieszać wszystkie produkty w odpowiednich proporcjach odczekać kwadrans. Dzięki temu sposobowi zapomnisz o szorowaniu i drogiej chemii. Sok z cytryny działa jak kwas, który rozpuszcza wszystkie osady, natomiast soda oczyszczona rozdziela brud na warstwy, dzięki czemu sok z cytryny może dotrzeć w głębokie jego partie.Jak zrobić pastę z sody i soku z cytryny na brudne fugi?

  • 100 ml soku z cytryny
  • ¼ szklanki sody oczyszczonej
  • Oba składniki mieszamy i nakładamy na fugi. Po upływie 15 minut za pomocą gąbki do naczyń, szczoteczki do paznokci lub mopa z mikrofibry zdejmujemy zabrudzenia. Dzięki tej paście zapomnisz o szorowaniu i wielogodzinnym doczyszczamy. Potem całą podłogę myjemy wodą z płynem do naczyń i kilkoma kroplami octu.

    Czym wyczyścić fugi na balkonie po zimie? Pasta z octu i proszku do pieczenia

    Proszek do pieczenia działa bardzo podobnie do sody oczyszczonej, jeśli więc nie posiadasz w domu tego pierwszego produktu, zastąp go proszkiem do pieczenia. Mieszankę wzmacniamy dwoma łyżkami soli kuchennej, która skutecznie rozpuszcza sady i kamień. Taka pasta domowa na fugi jest skuteczniejsza od wielu gotowych produktów dostępnych na sklepowych półkach.

    Jak zrobić pastę silnie czyszczącą z proszku do pieczenia?

  • 3 opakowania proszku do pieczenia
  • 1/2 szklanki octu
  • 2 łyżki soli kuchennej
  • Wszystkie składniki mieszamy i nakładamy na zabrudzone fugi. Pozostawiamy na 15 minut, potem gąbką lub szczoteczką do paznokci albo zębów zdejmujemy rozpuszczone zabrudzenia.

    Czym wyczyścić fugi na balkonie po zimie? Pasta do zębów skutecznie ściąga wszystkie zabrudzenia i kamień.

    Jeśli chcesz wyczyścić fugi i nie masz w domu żadnego z wyżej wymienionych produktów, wymieszaj pastę wybielającą zęby z 2 łyżkami soli kuchennej i nałóż na fugi. Pasta wybielająca zęby czyści większość osadów i kamień, sól kuchenna wzmocni jej działanie. Mikstura już po 20 minutach rozpuszcza brud na fugach balkonowych po zimie. Jeśli zamienisz sól kuchenną na sodę oczyszczoną jeszcze skuteczniej i szybciej pozbędziesz się brudu z fug.

    Jak zrobić pastę czyszczącą fugi z pasty do zębów i soli kuchennej?

  • Tubka wybielającej pasty do zębów (nie musi być droga i markowa)
  • 2 łyżki soli kuchennej
  • 4 łyżki wody kranowej
  • Wszystkie produkty wymieszaj, fugi spryskaj czystą wodą i nałóż za pomocą szczoteczki pastę. Chodzi o to, żeby się zapieniła. Pozostaw na 20 minut do pół godziny, Potem ponownie spryskaj fugi, tym razem mocząc pastę (ale tylko trochę) i szczoteczką do zębów lub paznokci zdejmij wszystkie zabrudzenia. Potem podłogę dokładnie umyj wodą z płynem do kafelków lub naczyń.

    Czym wyczyścić fugi na balkonie po zimie? Para wodna zamiast chemii

    Para wodna ściąga większość trudnych zabrudzeń, zamiast więc stosować silną chemię, postaw na bezpieczną dla zdrowia, roślin balkonowych, a także środowiska parę wodną. Do czyszczenia fug możesz użyć myjki parowej do okien lub mopa parowego z dedykowaną końcówką do czyszczenia fug. Dzięki temu sposobowi zaoszczędzisz na chemii i zapomnisz o szorowaniu. Jednak uwaga czyszczenie parowe fug balkonowych można wykonywać tylko, kiedy plusowe temperatury na zewnątrz utrzymują się przez kilka dni i nocy. Zmrożone fugi pod wpływem gorącej mogłyby popękać.

    Czym wyczyścić fugi na balkonie po zimie? Cola i sól kuchenna to środki, które mają działanie szybko czyszczące

    Kolejnym sposobem na pozbycie się zabrudzeń z fug balkonowych są dwa produkty, które większość z nas ma w swoim domu. Okazuje się, że odrobina coli i sól kuchenna skutecznie rozprawiają się z brudnym osadem na fugach. Nie jest tajemnicą, że ten popularny napój wyczyści niejedną powierzchnię w domu. Jest on równie skuteczny na fugach balkonowych, rozpuszcza brudny osad, pyłki z drzew, a także pleśń i grzyba. Jeśli więc nie masz w domu środka czyszczącego, wykonaj pastę do czyszczenia fug z tych dwóch produktów, efekt przejdzie twoje oczekiwania.

    Jak zrobić pastę do czyszczenia z coli i soli kuchennej?

  • ¼ szklanka coli
  • 4 łyżki soli kuchennej
  • 2 łyżki wody kranowej
  • Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj i nałóż na 30 minut na fugi. Po upływie tego czasu zdejmij zabrudzenia gąbką do naczyń i dokładnie umyj całą podłogę ciepłą wodą z płynem do naczyń.

    Jak wyczyścić podłogę na balkonie przed zimą?

    Jeśli chcesz mieć mniej pracy wiosną, jeszcze późną jesienią, dokładnie wyczyść cały balkon, płytki, fugi i sprzęty, które pozostają na nim pozostają na zimę. Pewnie część z Was zastanawia się po co czyścić fugi na balkonie przed zimą, jeśli jednak to zrobisz brud na fugach. kafelkach a także ten który osadził się na innych sprzętach, nie spłynie podczas jesiennego deszczu i zimowych roztopów na podłogę a potem na fugi. Zimowe słońce i mróz sprawiają, że wszystkie zabrudzenia są trudniejsze do usunięcia. Z tego też powodu, warto zminimalizować ilość zabrudzeń na balkonie przed zimą, to wiosną będziemy mieć mniej pracy :)

    Komentarze

    Gunia
    Te fugi na balkonie to prawdziwa zmora, mieszkam w centrum miast, kurz spaliny i sadze, w tym roku postanowiłam je doczyścić ostatni raz i zafugować płytki na czarno. Znajoma mówi, że wtedy będą się brudzić na żółto od pyłków, ale mam nadzieję, że czarne spaliny i sadze będą je barwić na czarno i nie będzie widać zółtego nalotu Oczywiście nadal będę je myła, ale już bez szorowania.