Jak urządzić pokój aesthetic? Salon aesthetic, inspiracje, aranżacje
poniedziałek, 02 sierpnia 2021
Pokój aesthetic to bardzo urocze wnętrze, w którym oprócz podstawowego wyposażenia jak biurko, stół, łóżko lub sofa znajduje się całe mnóstwo pięknych, ale nie ekskluzywnych lecz zwyczajnie uroczych przedmiotów. Sprawdź, jak urządzić modny pokój aesthetic i jakich dodatków w nim nie powinno zabraknąć w takim salonie, sypialni i pokoju młodzieżowym. Zobacz nasze aranżacje wnętrz w stylu aesthetic.
Wśród elementów wyposażenia, których nie powinno zabraknąć w pokoju aesthetic, jest toaletka, konsola, uroczy taboret lub fotel z ozdobnymi nogami i jeszcze piękniejszą pikowaną, lub futerkową tapicerką. A także całą gamą uroczych dodatków, takich jak dekoracje ścian i mebli. Pokój aesthetic to wnętrze dla osób, które lubią się otaczać pięknymi przedmiotami.
Styl aesthetic - czyli urocze aranżacje w stylu aesthetic
Styl aesthetic to nowoczesny nurt w aranżacji wnętrz, który stawia na estetykę i funkcjonalność. Jest to zgrabne połączenie wielu różnych przedmiotów użytkowych i bibelotów, które czynią wnętrze pięknym, uroczym, przytulnym, odrobinę kobiecym i po prostu pięknym. Większość aranżacji w stylu aesthetic sprawia, że pomieszczenia spersonalizowane, dopasowane do gustu i upodobań estetycznych właścicieli, dopracowane w najdrobniejszym szczególe. W Polsce prekursorami stylu aesthetic są Dorota Szelągowska i Krzysztof Miruć. To dekoratorzy, którzy pokazali, że nawet duża ilość dodatków i bibelotów może wyglądać stylowo i pięknie. We wnętrzach w stylu aesthetic widać damską rękę, są dopracowane w najdrobniejszym szczególe.
Funkcjonalność w stylu aesthetic
W stylu aesthetic bardzo ważna jest funkcjonalność, co najlepiej widać w sypialniach i pokojach nastolatek. W pierwszym przypadku wyraźny podział na strefy wyznacza duża funkcjonalna szafa na ubrania, toaletka, na której są ustawione flakony perfum i inne kosmetyki, oraz duże łoże z piękną białą pościelą. W większych pomieszczeniach, w których jest miejsce na postawienie niewielkiego stolika i wygodnego fotela. Stolik lub ścianę przy której stoi, można udekorować rodzinnymi zdjęciami lub ulubionymi obrazami. W pokojach nastolatek podział ten jest widoczny, poprzez wydzielenie strefy do nauki, z pięknie zaaranżowanym biurkiem i przestrzenią do nauki. Na uwagę zasługuje również strefa do spania, której w pokoju aesthetic nie zasłaniamy. Łóżko jest wygodną i pięknie zaaranżowaną integralną częścią pokoju. Tę część aranżacji najczęściej dekoratorzy wnętrz podkreślają śnieżnobiałą pościelą, uroczą lampką nocną i koniecznie lampkami typu Cotton balls nad łóżkiem. Ściana przy łóżku bardzo często jest udekorowana uroczą tapetą. Natomiast ściana, przy której stoi biurko pomalowana farbą magnetyczną lub wyłożona korkową tablicą. Wokół biurka aesthetic podwieszone są zdjęcia. Klimat aesthetic podkreślają doskonałe zdjęcia polaroid lub klasyczne zawieszone na mini spinaczach i oprawione w piękne białe, lub czarne ramki. Biurko to jedna z najbardziej spersonalizowanych części pokoju aesthetic.
Jaki kolor ścian w pokoju aesthetic?
Ściany w stylu aesthetic powinny mieć taki kolor, żeby po udekorowaniu ich obrazkami i zdjęciami nie tworzyły kolorystycznego chaosu. Dlatego do kolorów aesthetic zaliczamy głównie neutralną biel, popiel i wszystkie odcienie szarości, a także pastelowe kolory, które są doskonałą bazą dla białych i czarnych ramek z grafikami, obrazami, a także zdjęć. Doskonałym pomysłem do wnętrza aesthetic jest tapeta, ale tylko na jednej ze ścian, np. na tej udekorowanej zdjęciami, obrazami, czy nowoczesnymi grafikami. W młodzieżowym pokoju aesthetic doskonale sprawdzi się nad biurkiem korkowa lub magnetyczna ściana, do której bez problemu będzie można przyczepić modne w pokojach nastolatków zdjęcia polaroid. W kuchni klimat wnętrza aesthetic uzyskamy, malując ścianę farbą tablicowo magnetyczną, dzięki której będzie można udekorować ścianę w dowolny sposób np.magnesami i bieżącymi notatkami.
Jaka tapeta w pokoju aesthetic?
Wśród tapet polecanych do pokoju w stylu aesthetic znalazły się te imitujące naturalne deski, białą cegłę, w subtelne urocze pasy oraz monochromatyczne przestrzenne tapety. Doskonałym pomysłem na zagospodarowanie ścian we wnętrzu w stylu aesthetic jest przyklejenie tapety tylko na jednej ścianie, tej, którą chcemy wyeksponować. Warto jednak pamiętać, że tapeta powinna być tłem lub współgrać z dekoracjami zawieszonymi na tej ścianie, dlatego warto wybierać subtelne, delikatne motywy i kolory.
Jakie meble wnętrz w stylu aesthetic?
Minimalistyczne, skandynawskie, nowoczesne, a nawet romantyczne meble pasują do stylu aesthetic. Niespodzianką jest fakt, że styl aesthetic w przeciwieństwie do innych nurtów w aranżacji wnętrz nie ma jednego charakterystycznego wzoru mebli i dodatków. Do aranżacji w tym stylu pasują meble minimalistyczne, skandynawskie, oraz klasyczne, natomiast sam styl tworzą dodatki a właściwie ich kompozycje. Ponadto w pokojach dziennych i sypialniach, a także młodzieżowych w stylu aesthetic można mieszać meble z różnych epok i nurtów, a nawet komponować razem meble w różnych kolorach. Urok wnętrz aesthetic polega na tym, że wyglądają naturalnie i można do nich wstawić dosłownie każdy mebel, pod warunkiem, że dodaje on uroku całej aranżacji. W dziennym pokoju aesthetic nie powinno zabraknąć uroczych mebli tapicerowanych, które mogą być różne np. kanapa inna niż fotele, wygodnej ławy i dodatkowego stolika kawowego gdzieś na uboczu. Komoda lub konsola pod ścianą ze zdjęciami, świecami zapachowymi lub gustownym bibelotami, oraz zdjęcia na ścianie to elementy, które podkreślają ten styl. W zasadzie każdą ze ścian salonie w stylu aesthetic można inaczej zagospodarować. Na jednej mogą być zawieszone ramki ze zdjęciami a na kolejnej kolekcja obrazków. Warunek jest jeden, ma być pięknie, stylowo i uroczo! Salon w stylu aesthetic jest zatem skarbnicą bibelotów, ozdób ściennych i tych stojących na meblach, ale uwaga każdy element, który trafia do takiej aranżacji, powinien być przemyślany i pasować do całej kolekcji.
Podłoga w stylu aesthetic
Dekoratorzy wnętrz podkreślają, że w stylu aesthetic podłoga służy do tego, żeby na niej ustawiać piękne i funkcjonalne przedmioty. Może być przykryta dywanem lub kilkoma chodnikami, ale nie musi, najważniejsze jest, żeby nie była pusta i nudna. Dlatego też aranżując wnętrze w stylu aesthetic, nie obawiaj się ustawienia dodatkowego stolika kawowego w kontrastującym kolorze lub obszernego wygodnego szezlonga. Pamiętaj, że aesthetic to wnętrza estetyczne i funkcjonalne, w których kompromis między pięknem a ergonomią jest najważniejszy. Jeśli więc w takim wnętrzu potrzebna, jest dodatkowa komoda na zastawę lub wygodny fotel oddalony od rodzinnego zgiełku przed telewizorem, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go wstawić.
Tekstylia w stylu aesthetic
Tekstylia w stylu aesthetic to urocze tkaniny, jasne lub kolorowe, ale takie, które nie przytłoczą wnętrza i nie zdominują aranżacji, a także nie będą się gryzły z dekoracjami we wnętrzu aesthetic. Wśród tekstyliów w stylu aesthetic znajdziemy piękne płócienne zasłony w jednym z pastelowych kolorów, a także te w pasy i kratę, ale pod warunkiem, że motyw będzie subtelny i stylowy. Ponadto do zasłon, które pasują do stylu aesthetic, zaliczamy modne zwiewne gładkie lub z nowoczesnym geometrycznym motywem. Wśród dywanów, które pasują do aesthetic, są miękkie i włochate shaggy, a także nowoczesne z motywem 3D w kolorach pasujących do aranżacji. W stylu aesthetic bardzo dużą rolę odgrywają ozdobne poduszki, które już na pierwszy rzut oka podnoszą komfort pomieszczenia.
Dodatki w stylu aesthetic
Dodatki w stylu aesthetic to wszystkie piękne przedmioty, które „udomawiają” wnętrze, sprawiają, że aranżacja staje się piękna, ale też ciepła. Do takich dodatków należą: Świecie zapachowe w pięknych słoiczkach, zdjęcia rodzinne w uroczych ramkach, a także te z aparatu polaroid, czyli małe fotki w białych papierowych rankach, które najpiękniej prezentują się przyczepione do ramki ze sznurkami na mini spinacze. Wśród dekoracji w stylu aesthetic nie powinno zabraknąć lamp, dużej podłogowej, mniejszej stołowej, a sypialni czy pokoju młodzieżowym również tych zawieszonych nad łóżkiem np. Cotton balls lub sznura kolorowych żarówek nawiązujących do stylu industrialnego.
Rośliny w stylu aesthetic
Coraz więcej dekoratorów wnętrz stawia na aranżacje aesthetic w miejskiej dżungli, czyli udekorowanie ścian i części podłogi roślinami. Wystarczy kupić kilka pnących roślin doniczkowych najlepiej w różnych odcieniach zieleni i za pomocą gwoździków i nitki zamocować ich pędy na ścianie. Taka dekoracja wymaga jednak systematycznego podlewania i może pobrudzić ściany. Jeśli rośliny przesadzisz do modnych rattanowych doniczek w różnych kolorach, część dekoracji w stylu aesthetic jest gotowa. Do uzupełnienia aranżacji wystarczą wspomniane już ramki ze zdjęciami i kilka ozdobnych poduszek oraz lampa podłogowa.
Jak tanim kosztem urządzić pokój aesthetic?
Pokój w stylu aesthetic można urządzić w prawie każdym wnętrzu, wystarczy kilka dodatków i urocza estetyczna aranżacja jest gotowa. Ramki, ramki i jeszcze raz ramki. Udekoruj ścianę nad łóżkiem pięknymi ramkami, nie muszą być identyczne. W ramki obsadź zdjęcia z wakacji lub urocze grafiki. Nowością są ramki z tkaninami i z tapetą w geometryczny wzór, które doskonale wpisują się do stylu aesthetic. Ostatnim elementem są ozdobne poduszki w pięknych pastelowych barwach, jasnym odcieniu szarości lub białe. Doskonałym pomysłem na podkreślenie stylu aesthetic są kolorowe pudełka i skrzynie, które można ustawić na podłodze lub półce na książki.
Komentarze