Co na biedronki azjatyckie? Jak odstraszyć biedronki azjatyckie?

biedronki azjatyckie

Biedronka to jeden z najbardziej uroczych owadów, jednak od kilku lat w naszym kraju mamy prawdziwą plagę biedronek azjatyckich, które są irytujące i bardzo boleśnie gryzą. Kształtem i rozmiarem do złudzenia przypominają naszą rodzimą siedmiokropkę, wyróżnia je kolor skrzydełek od mocno żółtego do pomarańczowego, oraz nieregularne plamki na skrzydełkach. Pojawiają się całą plagą na elewacjach i ogrodzeniach i wlatują do domów. Zobaczcie jak pozbyć się biedronek azjatyckich z domu i co zrobić, żeby omijały nasze okna i drzwi...

Chcesz się pozbyć biedronek azjatyckich z domu? Koniecznie wypróbuj nasz sposób na azjatyckie boże krówki

Elewacja domu oblepiona azjatyckimi siedmiokropka to dopiero początek problemów, owady najczęściej pojawiają się na naszych ścianach w ciepłe słoneczne dni. I jeśli szybko nie zamkniemy okien, będziemy mieć nieproszonych gości. Jeśli chcesz się pozbyć biedronek azjatyckich z domu, koniecznie wypróbuj nasz sposób na pomarańczowe i żółte biedronki.

Jak pozbyć się biedronek azjatyckich z domu? Domowy sposób na pozbycie się azjatyckich biedronek z domu

Możesz biegać z domu z łapką na owady, rozwiesić lep na owady lub rozłożyć aromatyczne miseczki z pieczonymi pomarańczami i goździkami. Pieczone pomarańcze wydzielają bardzo silny cytrusowy aromat, który odstrasza azjatyckie biedronki i większość owadów. Dla wzmocnienia efektu wbij w upieczone plastry pomarańczy goździki, a następnie je podpal. Tlące się goździki wydzielają silny korzenny aromat, który w połączeniu z zapachem pieczonych pomarańczy wygoni z twojego wszystkie biedronki. Bardzo ważne jest, żeby salaterki z pomarańczami rozstawić w każdym pomieszczeniu. W tym w każdym z pomieszczeń powinno być otwarte okno, żeby azjatyckie siedmiokropki miały mogły uciec. Najlepiej, jeśli goździki podpalisz kilka razy w ciągu dnia, w odstępach co 2 godziny. Kiedy aromat pomarańczy zacznie słabnąć, podgrzej je w mikrofalówce, ale pod przykryciem i ponownie rozstaw w pomieszczeniach.

Pokrój 3 pomarańcze na grube plastry, ułóż jeden obok drugiego blaszce piekarnika. Ustaw piekarnik na 100 stopni. Potem wbij w nie gęsto goździki i przełóż do salaterek po 5 - 6 plastrów do każdej. Ustaw na stole lub półce, ale nie przy oknie, żeby odstraszający aromat nie uciekał przez otwarte okno.

co odstrasza biedronki azjatyckie z domu

Co zrobić, żeby biedronki azjatyckie nie wlatywały do domu? Spryskaj tym okna, a azjatyckie siedmiokropki będą omijały twój dom

Boże krówki z Azji nie znoszą zapachu cytrusów, jeśli spryskasz cytrusowym zapachem framugi okien, nie będą wlatywały do domu. Spray odstraszający te biedronki wykonasz w kilka minut w domu. Wystarczy do butelki z atomizerem wlać 250 ml wody, dodać do niej 20 kropli pomarańczowego lub cytrynowego olejku eterycznego, wymieszać i spryskać framugi okien.

Nie stosuj do wykonania tej mikstury soku wyciśniętego z owoców, ponieważ ściągniesz nim do domu muszki owocówki. Olejki eteryczne nie ściągają owocówek i skutecznie odstraszają biedronki z Azji.

Kiedy najlepiej spryskać framugi okien i drzwi sprayem odstraszającym azjatyckie biedronki?

Jeśli owady zaobserwowałaś w domu, najpierw się ich pozbądź, stosując salaterki z pieczonymi pomarańczami. Salaterki zostawiaj w domu przez kilka dni, kiedy przez 24 godziny nie zauważysz żadnej biedronki, dopiero możesz spryskać odstraszającym sprayem framugi okien i drzwi. Jeśli to zrobisz, zanim pozbędziesz się ich z domu, nie wylecą przez otwarte okna i drzwi, które je odstraszają. Framugi okien i drzwi najlepiej jest spryskać sprayem o zapachu cytrusów, dopiero kiedy nie ma w naszym domu żadnej z siedmiokropek.

Czy biedronki azjatyckie są groźne dla człowieka?

Azjatyckie siedmiokropki są bardzo agresywne i boleśnie gryzą ludzi i zwierzęta. Ich ukąszenie jest bardzo bolesne i może wywołać silną reakcję alergiczną. Tym bardziej, jeśli ukąsi Cię nie jedna a wiele biedronek, co może się zdarzyć, kiedy plaga siedmiokropek zalęgnie się w naszym domu.

Komentarze