Czy warto zamontować moskitierę na okno dachowe?

moskitiery w okna dachowe

Artykuł zewnętrzny

Masz dość grasujących po Twoim poddaszu owadów? Jednym ze sposobów na pozbycie się tych nieproszonych gości jest zamontowanie specjalnej osłony. Czy to rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku niestandardowych okien? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, przeczytaj nasz artykuł. Na tapet bierzemy w nim moskitiery na okno dachowe.

Czym właściwie jest moskitiera na okno?

Moskitiery to rodzaj osłon okiennych, których podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie przed przedostawaniem się do wnętrza mieszkania różnego typu owadów, takich jak komary czy muchy. Co istotne, dzięki specjalnej konstrukcji mającej formę siatki, zapewniają one także swobodny przepływ powietrza do pomieszczenia. W zależności od rodzaju, moskitiery na okno instalowane są w ramie okiennej, na oknie bądź na prowadnicach. Choć mogą być wykonane z różnych materiałów, najbardziej nowoczesne modele bazują na konstrukcjach z profili aluminiowych.

Czy warto kupić moskitierę na wymiar na okno dachowe?

Co jeszcze wyróżnia nowoczesne moskitiery na okno? Takie modele mogą być wykonane na wymiar. To rozwiązanie ma co najmniej kilka zalet:

 • Idealne dopasowanie do wymiarów okna – cecha ta jest szczególnie ważna, kiedy wybierasz moskitierę na okno dachowe. Montując taką osłonę, niwelujesz ryzyko powstawania szpar, przez które mogą przedostawać się irytujące insekty.
 • Estetyczny wygląd – moskitiery na okno są funkcjonalne, ale to nie wszystko! Dzięki dostępności różnych wzorów i kolorów możesz wybrać spośród nich osłonę, która idealnie komponuje się ze stolarką okienną i wystrojem danego wnętrza.
 • Wytrzymałość – jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić moskitierę na wymiar, pamiętaj, że tego typu modele zwykle są trwalsze niż klasyczne, hurtowo produkowane osłony.
 • Moskitiery na okno dachowe – zalety tego rozwiązania

  Jeśli szukasz moskitiery na niestandardową szybę lub do zainstalowania na poddaszu, wcześniej upewnij się, że jest ona do tego przeznaczona. W sklepach znajdziesz specjalne modele takich osłon:

 • Praktyczne moskitiery rolowane na okna dachowe – te wersje osłon polubisz przede wszystkim za brak konieczności demontażu na zimę i wygodne sterowanie za pomocą specjalnego uchwytu.
 • Plisowane moskitiery na okna dachowe – zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, nie zasłaniają nadmiernie okna i są odporne na uszkodzenia. Wśród takich modeli znajdziesz także wersje niepodatne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Ponadto, dzięki konstrukcji opierającej się na bocznych prowadnicach, są one proste w obsłudze.
 • Moskitiery na okno dachowe: podsumowanie

  Teraz już wiesz, czy warto kupić moskitierę na wymiar. Skutecznie osłoni ona okno dachowe, o ile będzie prawidłowo dobrana i zamontowana. Wybierając ją, zwróć uwagę na grubość siatki – jej oczka muszą być dość małe, ponieważ przez duże owady z łatwością przedostaną się do pomieszczeń na poddaszu. Różne modele takich osłon, również specjalne moskitery przeznaczone do okien dachowych, zamówisz w sklepie internetowym: Familyrollo.pl.