Mała łazienka z pralką i prysznicem, gdzie postawić pralkę w małej łazience?

łazienka z pralką  i prysznicem

Mała łazienka z prysznicem i wanną to bardzo trudne wnętrze do aranżacji, ponieważ na niewielkiej przestrzeni musimy, zmieścić prysznic, umywalkę, sedes, szafkę na kosmetyki i pralkę, która na tak małej powierzchni zawsze wygląda na gigantyczną. Aranżując takie wnętrze, trzeba bardzo uważać, żeby pralka nie zdominowała całego wnętrza. Zobacz jak wpleść pralkę w wystrój małej łazienki z prysznicem i jaki jej rozmiar wybrać.

Pralka w małej łazience z prysznicem to bardzo kłopotliwy sprzęt. Z jednej strony nie wyobrażamy sobie w dzisiejszych czasach życia bez pralki, z drugiej mamy wrażenie, że szpeci i zagraca ona nasze wnętrze. Wrażenie to potęguje mały metraż łazienki i całe mnóstwo instalacji, które są potrzebne do zamontowania każdego sprzętu w tym wnętrzu. Biorąc pod uwagę ograniczoną powierzchnię i gabaryty każdego ze wstawianych do niej sprzętu, warto rozrysować projekt tego pomieszczenia. Nie musisz mieć zdolności plastycznych, wystarczy, że otworzysz na kartce papieru swoje pomieszczenie i zachowasz proporcje. Najłatwiej będzie rozrysować projekt łazienki na kartce w kratkę i zrobić projekt w określonej skali. Umieszczamy na nim wszystkie sprzęty i meble i próbujemy różnych ustawień, do czas aż znajdziemy optymalne rozwiązanie.

Jak najlepiej wykorzystać miejsce w małej łazience z pralką? Jak zaoszczędzić przestrzeń w małej łazience z pralką?

O tym, czy pomieszczenie jest duże, decyduje powierzchnia podłogi, oraz wolna przestrzeń w ciągach komunikacyjnych, czyli droga od jednego sprzętu do drugiego. Z tego też powodu należy zadbać, żeby podłoga była w jak najmniejszym stopniu zagracona. Im więcej podłogi zobaczą nasze oczy, tym większa będzie się wydawała łazienka. Z tego też powodu warto rozważyć montaż multifunkcyjnych mebli. Szafka z umywalką, czyli funkcjonalne dwa w jednym. Jeśli na blacie szafki zostanie zamontowana umywalka, to zaoszczędzisz powierzchnię, jaką zajmuje zlewa, tracąc tylko kilkanaście centymetrów na syfon w szafce. Kolejna propozycja to szafka podwieszana na drobne kosmetyki z lustrzanym frontem, dzięki temu patentowi lusterko w łazience będzie dodatkowym miejsce do przechowywania. Blat w łazience, a dokładnie powierzchnię pod nim możesz wykorzystać do wstawienia pralki. A jeśli twoja łazienka choć mała, jest wystarczająco szeroka, żeby można było w niej zamontować głębszy blat, to pralkę możesz ukryć za frontami meblowymi, czyli zamknąć w gustownej szafce. To tylko część patentów, zobacz, co jeszcze możesz zrobić, żeby mała łazienka z wanną i prysznicem nie była zagracona i ciasna.

Mała łazienka z prysznicem i pralką, co zrobić, żeby nie była zagracona?

Wstawienie na tak małej powierzchni wielu sporych sprzętów, a takimi bądź co bądź są sprzęty łazienkowe to nie lada wyzwanie. Z tego też powodu trzeba trzeba szukać rozwiązań pozwalających zachować jak najwięcej pustej powierzchni na podłodze oraz materiałów optycznie powiększających powierzchnię. Zamiast montować sedes posadowiony na podłodze, umywalkę na postumencie, stojące szafki oraz tradycyjną kabinę prysznicową, poszukaj nowoczesnych rozwiązań. To właśnie dzięki kreatywnemu podejściu do urządzania małej powierzchni, po remoncie będzie ona nie tylko piękna, funkcjonalna, ale też przestronna. I tuja bardzo ważne jest zerwanie z dawnymi przyzwyczajeniami i spojrzenie na nią jak na zupełnie nowe pomieszczenie.

Podwieszane sprzęty w małej łazience z prysznicem i pralką

Podwieszane sprzęty, czyli takie zawieszone na ścianie i nie dotykają podłogi sprawiają, że wnętrze wydaje się większe. Remontując łazienkę mamy do wykorzystania określoną powierzchnię, którą musimy urządzić w najlepszy możliwy sposób. Z tego też powodu warto mieć na uwadze, że każdy wolny centymetr naszej podłogi sprawi, że nasza łazienka będzie wyglądała na większą. Jednym z patentów na wizualne powiększenie przestrzeni jest montaż podwieszanych sprzętów. Podwieszany sedes to dodatkowe kilkadziesiąt centymetrów nasze podłogi. Wprawdzie nie wykorzystamy ich w żaden sposób, ale sprawią one, że nasze wnętrze będzie wyglądało na większe. Jeśli oprócz sedesu zamontujesz też podwieszane szafki to twoja podłoga w łazience powiększy się o dodatkowe kilkadziesiąt centymetrów, a to już coś. W przypadku podwieszanych szafek, które są zawieszone kilkadziesiąt centymetrów nad podłogą, nie wstawimy do nich pralki. Wprawdzie stracimy trochę miejsca do przechowywania, ale możemy je uzyskać montując szafki podsufitowe. W łazience z takimi meblami trzeba sprawdzić, czy uda nam się wygospodarować miejsce na słupek meblowy, w którym umieścimy pralkę i kosz na pranie. Wprawdzie słupek zabierze nam trochę miejsca, ale nie więcej niż podwieszany sedes, którego stelaż jest wbudowany w ścianę. W sprzedaży dostępne są pralki o głębokości 45, a nawet 40 cm, które idealnie sprawdzą się w ciasnej łazience.

Kabina walk in w małej łazience z pralką i prysznicem.

Kabina prysznicowa walk in to doskonałe rozwiązanie do małej łazienki, brak brodzika i jednolita podłoga w całej łazience to trik, dzięki któremu pomieszczenie będzie wyglądało na większe. W tym wypadku idealnym rozwiązaniem jest zastąpienie zasłony prysznicowej i klasycznego mlecznego parawanu, takim z transparentnego szkła. Kiedy nikt nie korzysta z prysznica, szyby składamy na ścianę, a nasza łazienka jest większa o powierzchnię, jaką zajęłaby tradycyjna kabina prysznicowa. Kolejnym plusem tego rozwiązania jest możliwość wykorzystania naprawdę dużej powierzchni na prysznic. Wówczas będziemy cieszyć się komfortem i sporą przestrzenią podczas kąpieli oraz przestronną łazienką, kiedy złożymy szyby prysznicowe.

Lustra i błyszczące powierzchnie w małej łazience z prysznicem i pralką

Lustra to prawdziwy przyjaciel każdego dekoratora wnętrz, jest to również najlepszy materiał wykończeniowy, podczas urządzania ciasnego wnętrza. Zatem montujemy je wszędzie tam, gdzie kafelki nie mają racji bytu. Lustrzane fronty łupka łazienkowego, sprawią, że mimo montażu niewielkiej szafy, w której zmieści się pralka i kosz na pranie wizualnie nie stracimy na powierzchni, ale ją odzyskamy. Doskonałym trikiem na optyczne powiększenie łazienki są lustra zamontowane na bocznej ściance szafy i jej froncie. Ponadto lustra można też zamontować na dnie szafek podwieszanych pod sufitem. Należy jednak wcześniej dokładnie przeanalizować co będzie się w nich odbijać. Kolejnym bardzo pożądanym materiałem na małej powierzchni są wszystkie połyskujące powierzchnie, a więc fronty na wysoki połysk oraz szkliwione płytki, mieniąca się mozaika i chromowane dodatki. Taka łazienka w odpowiednio oświetlona będzie zachwycać, a połyskujące powierzchnie będą odwracać uwagę od jej rzeczywistego rozmiaru.

Kolory w małej łazience z pralką i prysznicem

Jasne chłodne lub pastelowe barwy w małej łazience to strzał w dziesiątkę, będą wizualnie powiększyć wnętrze i wprowadzą efekt schludności i sterylności, który w tym pomieszczeniu jest na wagę złota. A zatem czysta i złamana biel, perła, mocna kość słoniowa, jasne szarości, chłodne beże i pastelowe odmiany jasnego chłodnego żółtego, błękitu czy nawet pastelowego brudnego różu, to barwy, które zawsze sprawdzą się w takim wnętrzu. Ich powiększającą moc warto spotęgować montując więcej niż jedno lustro. Nie obawiajcie się montażu dużych luster w łazience, ponieważ trzeba je myć podobnie jak płytki i właściwie nie częściej niż płytki. Doskonałym sposobem na lustra w łazience jest ich pocieranie ręcznikiem papierowym zaraz po wzięciu prysznica, kiedy są one zaparowane i ciepłe. Jeśli wejdzie wam to w nawyk, to zapomnijcie o pracochłonnym czyszczeniu luster i płytek łazienkowych. Wszystkie zabrudzenia będziecie zdejmować na bieżąco, kiedy będą rozpuszczone i wilgotne.

Komentarze