Projekt nowoczesnej łazienki, inspiracje, gotowe projekty
poniedziałek, 11 marca 2024
Projekt nowoczesnej łazienki to połączenie funkcjonalności z designem, komfortu z ergonomią. Zastanawiasz się jaki projekt nowoczesnej łazienki wybrać? Zobacz nasze propozycje. Poniżej znajdzie kilka gotowych projektów nowoczesnych modnych łazienek, które charakteryzuje kreatywne wykorzystanie przestrzeni. Sprawdź, która z prezentowanych łazienek najlepiej sprawdzi się w twoim domu.
Idealny projekt nowoczesnej łazienki to wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają zaoszczędzić przestrzeń i podnieść funkcjonalność pomieszczenia. Zaprojektowanie nowoczesnej i modnej łazienki to znalezienie kompromisu pomiędzy funkcjonalnością a designem, ergonomią i barkiem przestrzeni, który jest cechą charakterystyczną polskich łazienek. Jeśli jesteś właścicielem małej nieustawnej lub zwyczajnie ciasnej łazienki przed remontem tego pomieszczenia, wykonaj projekt nowej aranżacji. W przypadku naprawdę małych łazienek prawdopodobnie konieczne będzie zatrudnienie profesjonalnego dekoratora wnętrz. Ekspert od aranżacji wnętrz nawet najbardziej nieustawne i ciasne wnętrze zamieni w gustowną nowoczesną łazienkę.
Projekt łazienki. Pierwszy krok do zyskania przestrzeni w ciasnym wnętrzu
Zastanawiasz się, czy warto inwestować w profesjonalny projekt łazienki? Czy wystarczy wymienić stare płytki i urządzenia? Jeśli zależy Ci na prawdziwej metamorfozie łazienki, a do dyspozycji masz zaledwie kilka metrów kwadratowych. Projekt łazienki, a najlepiej kilka projektów przedstawiających różne warianty pomieszczenia to idealne rozwiązanie. Tym bardziej że na rynku dostępne są meble i urządzenia sanitarne dedykowane do małych pomieszczeń, dzięki którym możesz zaoszczędzić sporo miejsca. Więc w grę wchodzi nie tylko „upchnięcie” niezbędnych sprzętów, ale też możliwość zyskania zachwycającej stylowej i nowoczesnej łazienki. Jeśli masz chwilę czasu i odrobinę cierpliwości projekt łazienki możesz wykonać samodzielnie w jednym z darmowych programów dostępnych u internetowych sprzedawców urządzeń sanitarnych. Inną możliwością jest zatrudnienie wykwalifikowanego dekoratora wnętrz, który zaproponuje kilka aranżacji modnych łazienek.
Jak samodzielnie wykonać projekt łazienki?
Jeśli czujesz się na siłach, projekt łazienki bez względu na jej rozmiar, możesz wykonać samodzielnie. Zacznij, od dokładnego zmierzenia każdej ze ścian, czyli określenia, jaką powierzchnią dysponujesz. Wprowadź wymiary do programu do projektowania łazienek. Nie zaznaczaj odpływów oraz źródła światła. Spójrz na swoją łazienkę jak na zupełnie nowe pomieszczenie. Teraz wyszukaj wszystkie dostępne rozmiary kabin prysznicowych, wanien, umywalek i sedesów. Postaraj się je rozmieścić w taki sposób, aby pozostało jak najwięcej wolnej podłogi, a wejście do łazienki nie było zagracone.
Złote zasady projektowania łazienek
- Sedes nie powinien stać zaraz przy wejściu, nie powinien też być widoczny już od progu. Jeśli to możliwe ustaw go na uboczu.
- W najdalszym zakątku łazienki umieść lusterko lub szklaną kabinę prysznicową, to triki, dzięki którym twoja łazienka będzie wydawała się znacznie większa.
- Nad umywalką koniecznie umieść lustro, im większe, tym lepiej. Lustrzane powierzchnie optycznie powiększają przestrzeń.
- Wanna w długiej wąskiej łazience powinna znajdować się na poprzecznej ścianie, tak ustawiona optycznie poszerzysz łazienkę.
- Pralka w nowoczesnej łazience powinna być ukryta pod blatem, dzięki czemu nie będzie miała wpływu na całą aranżację.
- Podwieszane szafki, umywalka i sedes optycznie powiększają przestrzeń.
- Odkryte półki wprowadzają do wnętrza chaos i optycznie je zmniejszają.
- Szafki i szuflady w łazience pomagają utrzymać porządek.
- Dobre oświetlenie łazienki sprawia, że pomieszczenie wydaje się luksusowe.
Czego nie powinno zabraknąć w projekcie nowoczesnej łazienki?
W projekcie nowoczesnej łazienki nie powinno zabraknąć elementów podnoszących funkcjonalność łazienki. Nie zapomnij zatem o przestrzeni do przechowywania, czyli szafkach wnękowych. wolnostojących lub podwieszanych. Wygodnej umywalce, takiej, do której masz swobodny dostęp i blacie, przy którym wykonasz makijaż.
Jak wygląda nowoczesna łazienka?
Nowoczesna łazienka wcale nie musi być dużym przestronnym pomieszczeniem. Od kilku lat projektanci wnętrz stawiają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w pomieszczeniach użytkowych. Jeśli więc twoja łazienka jest niewielka lub nawet bardzo ciasna, nie powiększaj jej kosztem innego pomieszczenia. W sprzedaży dostępne są narożne, asymetryczne i nieco węższe wanny oraz kabiny prysznicowe różnych rozmiarów, podobnie jak umywalki i sedesy. Wśród szerokiej oferty urządzeń sanitarnych z pewnością znajdziesz te, które rozmiarem i designem będą pasować do twojej nowej łazienki. Wybierając wyposażenie do łazienki, pamiętaj, że nowoczesne wnętrza użytkowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne, ale też piękne.
Projekt nowoczesnej łazienki. Prysznic czy wanna?
W projektach nowoczesnych łazienek występuje wymiennie prysznic i wanna, a w większych pomieszczeniach i prysznic i wanna. Zasada jest bardzo prosta, jeśli z powodu wanny łazienka będzie bardzo ciasna, należy z niej zrezygnować na rzecz prysznica. Osoby, które są zwolennikami wanny, mogą wybrać wannę asymetryczną lub narożna, którą bez problemu można zamontować w narożniku nawet bardzo ciasnej łazienki. Wykonując lub wybierając projekt łazienki, należy pamiętać, że jest to pomieszczenie, które powinno być komfortowe i funkcjonalne dla całej rodziny.
Jakie kolory dominują w projektach nowoczesnych łazienek?
Przeglądając projekty nowoczesnych łazienek, można odnieść wrażenie, że są to pomieszczenia dosyć monotonne z powtarzającą się kolorystyką. Co poniekąd jest prawdą, w nowoczesnych łazienkach królują brązy w odcieniu naturalnego drewna, kamień, wszystkie odcienie szarości i ponadczasowa biel. Są to barwy, które idealnie wpisują w modę na minimalistyczne wnętrza. Ponadto biel w małej łazience działa jak szkło powiększające, sprawia, że wnętrze wydaje się większe. Brązy i naturalne drewno sprawiają, że nawet ciasna łazienka zmienia się w stylowe domowe SPA.
Oświetlenie w projekcie łazienki
Wykonując projekt łazienki, nie zapomnij o oświetleniu, które maluje i kreuje przestrzeń w nowoczesnych wnętrzach. Zawarcie w projekcie łazienki oświetlenia jest bardzo ważne, ponieważ wszystkie przewody powinny być poprowadzone, zanim glazurnik przykleić płytki. Ponadto pamiętaj, że w nowoczesnej łazience powinno być przynajmniej dwa źródła światła a optymalnie trzy: centralne, nad lutrem i nastrojowe, spokojne i nieco słabsze.
Projekt małej łazienki z prysznicem
Pierwszy projekt to mała gustownie urządzona w minimalistycznym stylu łazienka z prysznicem. Projektant postawił na eleganckie barwy ziemi, połączenie szarości, beżów i ponownie modnego koloru venge. Sedes, którego nie udało się ustawić na uboczu, został gustownie wyeksponowany gustowną mozaiką. W tak małym wnętrzu jedynym rozsądnym rozwiązaniem była budowa kabiny typu walk in, czyli takiej, która zamiast ograniczać przestrzeń, optycznie ją powiększa. Trzy gustowne szafki podblatowe to idealna przestrzeń do przechowywania oraz możliwość montażu umywalki nablatowej i dużego lustra, które sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe. Blat w łazience podnosi jej funkcjonalność, a szafki zamiast półek ułatwiają utrzymanie porządku. Duże podsufitowe plafony, dodają wnętrzu elegancji i nowoczesnego looku.
Projekt prostokątnej łazienki z prysznicem i wanną
Drugi projekt to przykład, jak można znaleźć kompromis i kreatywnie zagospodarować przestrzeń umieszczając w niej zarówno wannę, jak i kabinę prysznicową. Pierwszym zabiegiem było odwrócenie uwagi od podłużnego kształtu pomieszczenia. W tym celu projektant podzielił podłogę dwoma kolorami. W pierwszej części najbardziej widocznej po wejściu do łazienki znalazły się dwie umywalki i kabina prysznicowa. Jest to część reprezentacyjna, Druga połowa to asymetryczna wanna i sedes sprytnie ukryty za prysznicem. Jest mistrzowskie wykorzystanie przestrzeni i optyczna zmiana kształtu pomieszczenia.
Projekt minimalistycznej dużej łazienki z prysznicem
Projekt dużej łazienki, choć może się wydawać znacznie łatwiejszym do wykonania, bo i przestrzeń do zagospodarowania jest większa. Niestety projektując dużą łazienkę, należy uważać, żeby pomieszczenie nie było chłodne i nijakie. Nasza propozycja to podkreślenie dużej minimalistycznej przestrzeni. Na pierwszym planie są schowki, które pełnią jednocześnie funkcję siedziska. Podwieszany szeroki blat z umywalką łączy się modną literę „L” ze schowkami, podkreślając minimalistyczny charakter aranżacji. Na uwagę zasługuje subtelna kabina prysznicowa typu Walk in oraz bardzo umiejętne połączenie nowoczesnej szarości, antracytu z ciepłym brązem. W rzeczywistości będzie to połączenie jasnego drewna z klasycznymi kafelkami łazienkowymi w modnym kolorze szarym. Smaczku całej aranżacji dodają antracytowe elementy na ścianach i roślinność, która ociepla nowoczesne i nieco chłodne wnętrze.
Komentarze