Jedyna w swoim rodzaju aranżacja wnętrz. Meble stylowe i ich charakterystyka

zabudowa salon

Dom dla każdego powinien być miejscem odpoczynku, oazą, w której można się schronić po codziennych trudach. Aby poczuć się w nim swobodnie i komfortowo, niezbędne jest odpowiednie wyposażenie: funkcjonalne oraz wpasowujące się w indywidualne gusta. Jak pokazuje praktyka, dokładnie takie są meble stylowe, czerpiące z klasycznych aranżacji. Prowansalski, kolonialny czy rustykalny – każdy z tych wyjątkowych styli może na stałe zagościć w naszym mieszkaniu...

  1. Stylowe meble – ogrom możliwości.
  2. Meble stylizowane na antyki doskonałe nie tylko do salonu.
  3. Eleganckie meble – dbałość o każdy detal.
  4. Przemyślany dobór mebli stylowych.

Aranżacja wnętrz jest prawdopodobnie najtrudniejszym zadaniem, jakie stoi przed inwestorem stawiającym dom lub remontującym mieszkanie. Należy zwrócić uwagę na najdrobniejsze szczegóły, aby każde pomieszczenie charakteryzowała elegancja, funkcjonalność i jednocześnie wygoda. Nie może więc dziwić popularność, jaką cieszą się meble stylowe. Wykonane za pomocą nowoczesnej technologii i specjalistycznej wiedzy, przywodzą na myśl wnętrza z odległych lat.

Stylowe meble – ogrom możliwości

Klasycznie urządzone mieszkanie, np. w stylu prowansalskim, samo w sobie jest nietuzinkową ozdobą. Przyciąga wzrok odwiedzających nas osób, zachęcając do pozostania dłużej i przyjrzenia się każdemu pojedynczemu elementowi wystroju. Pośród szeregu mebli stylowych znajdziemy między innymi misternie zdobione szafy, komody, stoły, łóżka, fotele, biurka i toaletki. Co za tym idzie, kupno mebli wykonanych w starym stylu nie stanowi dzisiaj najmniejszego problemu. Oprócz wspomnianych prowansalskich (kojarzących się z sielankowym popołudniem pachnącym lawendą), szczególnym zainteresowaniem cieszą się przepiękne meble kolonialne oraz rustykalne. Ważne przy tym, żeby pamiętać, iż meble klasyczne powinny komponować się w jednolitą całość. Dobrane w nieodpowiedni i nieprzemyślany sposób tracą na atrakcyjności, tworząc swojego rodzaju nieład i chaos. Dlatego też, zanim przejdziemy do ich wyboru, warto dogłębnie zaznajomić się z dostępnymi opcjami i skierować ku konkretnej kolekcji.

Meble stylizowane na antyki doskonałe nie tylko do salonu

Kupując meble stylowe, pierwszym, co rzuci się nam w oczy, jest szeroki pośród nich wybór. Wygodne kanapy, fotele, regały, konsole czy także eleganckie obudowy kominkowe świetnie sprawdzą się jako wyposażenie salonu. Jest to miejsce, w którym najczęściej spędzamy czas z bliskimi i odwiedzającymi nas przyjaciółmi. Tak urządzony pokój dzienny jest przytulny i zapraszający do relaksu. Oprócz salonu, stylowe meble wkomponują się w przepiękną kuchnię wraz z jadalnią. Dzięki nim każdy posiłek zyska dodatkowego charakteru i smaku. Styl vintage wybierany jest również przez osoby chcące stworzyć dla siebie domowe biuro połączone z biblioteczką. Klasyczne, zdobione biurko, rustykalne siedzisko, estetyczne regały i sekretarzyki – to wszystko, czego potrzebuje kompleksowo wyposażony gabinet.

Eleganckie meble – dbałość o każdy detal

Meble stylowe klasyczne kupowane są z myślą o wieloletnim użytkowaniu. Dlatego zawsze powinniśmy kierować się w stronę renomowanych producentów, polecanych przez klientów i ekspertów. Każdy pojedynczy mebel wykonują oni z najwyższą dokładnością, stosując wiedzę zdobywaną przez pokolenia, łączoną z innowacyjną technologią. Dzięki temu otrzymujemy przedmioty stylizowane na stare, przypominające prawdziwe dzieła sztuki. Wykończenia i zdobienia niemal dosłownie przeniosą nas w dawne wieki, kiedy tego typu meble zajmowały miejsca w pałacach i luksusowych rezydencjach. Nie oznacza to jednak, że meble stylowe są poza zasięgiem dzisiejszych użytkowników – wręcz przeciwnie. Każdy, kto ceni aranżacje z ubiegłych stuleci, znajdzie odpowiednie dla siebie produkty. Pozwolą one urządzić mieszkanie według własnych upodobań, nie musząc przeznaczać na ten cel wygórowanych kwot, jakie przyszłoby zapłacić za bezcenne antyki.

Przemyślany dobór mebli stylowych

Styl vintage nie jest jednolity. Słowo to opisuje wiele aranżacji spotykanych w różnych zakątkach dawnego świata! Co istotne, każda z nich ma inne cechy charakterystyczne i klimat, który wprowadza do pomieszczenia. Dlaczego jest to tak ważne? Otóż jeśli od samego początku nie wykażemy się precyzją i konsekwencją w działaniu, efekt końcowy będzie daleki od założonego. W salonie, sypialni, kuchni czy gabinecie zapanuje nieestetyczny chaos. Lecz bez obaw, nie musimy podejmować współpracy z profesjonalnym projektantem wnętrz, aby móc cieszyć się z posiadania mieszkania urządzonego w stylu klasycznym. Wysokiej jakości producenci mebli vintage przygotowują całe kolekcje, proponując nimi, jak mogą wyglądać poszczególne pokoje. Korzystając z tej wyjątkowej pomocy, nie narazimy się na powtarzalność i monotonie – w dalszym ciągu pozostaje nam duże pole do własnej interpretacji, ułożenia mebli, jak i doboru do nich ozdób i wszelkich innych dodatków. Czy można oczekiwać czegoś więcej?

Artykuł zewnętrzny