Za dużo książek? Pomyśl o regałach

regał na książki w małym mieszkaniu

Za dużo książek w domu? Książek nigdy nie jest za dużo, a jedyne za mało miejsca na ich przechowywanie. Zobaczcie nasze kreatywne sposoby na regały na książki. Czytanie to piękna pasja pełna zalet. Każdy fan książek, który ma sporą kolekcję i wie jednak, że w pewnym momencie ciężko już zadbać o to, aby każda pozycja miała swoje miejsce, a w domu był porządek.

Za dużo książek w domu, to problem z którym zmaga się wielu z nas, nacie to uczucie, kiedy wsze książki leżą w nieładzie, bo już nie macie gdzie ich ustawić, ale z żadną z nich nie możecie się rozstać? Wielu fanów książek zastanawia się, czy regał to coś, co jest naprawdę potrzebne, a może klasyczne, nieco oklepana i nudna biblioteczka będzie lepsze? Jeśli Ty także nie masz pewności, czy Ci się przyda, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Istnieje kilka dobrych powodów, dla których warto wyeksponować swoje książki w kreatywny sposób. Oczywiście możesz  je ustawić jedna za drugą, lub jedna na drugiej na zwyczajnej półce, lub półkach, alb zastanowić się jak jej wyeksponować w taki sposób, żeby zdobiły wnętrze waszego domu.

Duża kolekcja książek ustawiona w klasyczny sposób, wygląda ciężko i przytłacza wnętrze, w tym wypadku lepiej jest poszukać kreatywnych sposobów na ich przechowywanie. Nie musisz od razy chować ich w szafie, wystarczy, że ułożysz je tak, żeby wyglądały lekko i dynamicznie.

Jak ułożyć książki, żeby wyglądały atrakcyjnie?

  • Indywidualny klucz. Zadbasz o porządek i komfort – jeśli poukładasz kolekcję według indywidualnego klucza, już nie będziesz mieć problemów z szybkim odnalezieniem konkretnej pozycji. W Twoim domu zapanuje także większy porządek. Ta metoda jest szczególnie polecana dla osób, które na często korzystają ze swoich książek.
  • Kolorowe piramidki, jeśli znudziły Ci się półki z równo ustawionymi książkami jedna za drugą, podziel swoją kolekcję na trzy grupy. Te najwyższe ustaw w klasyczny sposób. Następne połóż największą książkę, na niej nieco mniejszą i kolejna, a potem kolejną. Pamiętaj jednak, żeby między najwyżej położoną książką,  a połą powyżej pozostawić odstęp. Ostatni sposób to zakręcone piramidki, którymi możesz przeplatać książki ułożone na dwa wcześniej omówione sposoby, a pomiędzy poszczególnymi partiami książek ustaw jeszcze ramki ze zdjęciami i jeden albo dwa bibeloty.
  • Klasyczny regał na książki. Wnętrze zyska nową ozdobę – regał zapełniony książkami można śmiało nazwać stylowym dodatkiem do wnętrza.

  • Zyskasz nowe możliwości aranżacyjne – na półkach mogą stanąć także fotografie, rośliny lub akcesoria.  Twoje książki będą bezpieczne – lepiej ustawić je na regale niż pozostawić w przypadkowym miejscu. Dzięki temu nie będą narażone na przykład na przypadkowe zalanie napojem. Jeśli twój regał na książki  ma głębokie półki, możesz najpierw ustawić swoją kolekcję literatury, tak żeby tworzyła tło, a potem na tych samych pólkach ramki ze zdjęciami i inne bibeloty. W ten sposób maksymalnie wykorzystasz przestrzeń, a regał z książkami nie będzie nudny.
  • Twoje książki będą czyste – łatwiej zadbać o kolekcję, jeśli książki są ustawione na półkach, a nie w przypadkowych miejscach.
  • Lewitujące książki

    Jeśli nie masz gabinetu i nie chcesz przechowywać książek w salonie na klasycznym regale, doskonale sprawdzą się niewidoczne półki na książki. Możesz je zawiesić na korytarzu, w sypialni, lub na wolnej ścianie w każdym innym pomieszczeniu. Na jednej półce zmieścisz 3-4 pozycje, a każdą z półek możesz zawiesić w dowolnym miejscu i dowolnej pozycji.

    Półki kubiki, heksagony i owalne

    Jeśli w twojemu wnętrzu brakuje charakteru, doskonałym elementem dekoracyjnym będą półki na książki w ciekawych kształtach. Pamiętaj jednak, żeby nie na każdej półce ustawiać książki, tylko na co drugie. Na pozostałych możesz ustawić żywe kwiaty, zdjęcia, dyplomy lub inne dekoracje. W ten sposób  nie pozwolisz, żeby twoja kolekcja zdominowała aranżację.

    Jaki regał na książki wybrać?

    Idealny regał na książki to taki, który pasuje do stylu wnętrza i może pomieścić całą kolekcję lub przynajmniej ulubione pozycje. Przed wybraniem konkretnego modelu, warto przypomnieć sobie cechy charakterystyczne stylu aranżacyjnego panującego we wnętrzu. Dzięki temu bez problemu wybierzesz produkt, który będzie pasował. Nie możesz się zdecydować? W tym przypadku możesz postawić na klasykę, która sprawdzi się praktycznie w każdym przypadku. Świetną opcją jest na przykład brązowy regał na książki. Pasuje do różnych stylów aranżacyjnych i można zestawiać go z dodatkami w różnych kolorach. Jeśli we wnętrzu panuje jasna kolorystyka, dobrą opcją może okazać się też biały regał na książki. Zwróć uwagę także na ciemne kolory. Tak na przykład czarny regał na książki doda wnętrzu charakteru.

    Regał na książki – postaw na dobrą jakość

    Regał na książki wykonany z materiałów dobrej jakości posłuży Ci przez wiele lat. Poza jakością materiałów liczy się również odpowiednie wykonanie. Postaw na produkt od sprawdzonej marki, a na pewno się nie zawiedziesz. Pamiętaj również, że nie musisz wychodzić z domu, aby kupić swój wymarzony mebel. Regały na książki w różnych stylach i kolorach znajdziesz w ofercie internetowej. Ta forma zakupów pozwala zaoszczędzić czas i energię. Warto też pamiętać, że w przypadku zakupów online nie ma ograniczenia w postaci godzin otwarcia. Oczywiście można korzystać także ze sklepów stacjonarnych, aby zobaczyć dany produkt na własne oczy.

    Jak przechowywać książki w małym mieszkaniu?

    Przechowywanie książek w małym mieszkaniu jest problematyczne, na małej powierzchni najlepiej się sprawdzą regały na książki na zamówienie. Bez względu na to, jaki regał wybierzecie dobrze żeby był on proporcjonalny do wnętrza, w którym stanie. Nawet jeśli będzie on sięgał pod sufit, ale nie będzie wyglądał masywnie nie zdominuje wnętrza.