Jak umeblować dom za przysłowiowe grosze.
poniedziałek, 24 lipca 2023
Marzy Ci się metamorfoza domu, chcesz wymienić meble, tekstylia domowe i dodatki? Jednak ceny w sklepach przekraczają budżet, jakim dysponujesz? Jeśli chcesz wymienić wystrój domu, prawdopodobnie twoje meble i sprzęty trafią na strych. Będą tam zalegać przez kolejne dekady i zajmować miejsce, które możesz lepiej wykorzystać. A gdyby tak je sprzedać i w podobnej cenie kupić takie, które Ci się podobają? Metamorfoza domu, ile kosztuje?
Skoro tobie się podobały i dobrze służyły, to może jeszcze komuś posłużą. Czy wiesz, że statystyczny Polak ma w swoim domu niepotrzebne przedmioty o wartości od 500 zł do 20 000 zł?
Metamorfoza domu, a nawet malutkiego mieszkania to spory wydatek, sięgający często kilkunastu, a czasem kilkudziesięciu tysięcy. Ponadto wiele osób darzy sentymentem sprzęty, które już im się zwyczajnie znudziły. Są nadal dobre, ale przez lata się opatrzyły, kupiliśmy je za duże, za ciasne lub w stylu, który już nam się nie podoba. Nie chcemy ich wyrzucać, ale też nie możemy ich zatrzymać. W najlepszym wypadku trafią na strych lub po długiej walce na wysypisko śmieci. A gdyby tak zarobiły na nowe wyposażenie.
Jak zarobić na metamorfozę domu?
Kilkaset a może nawet kilkadziesiąt złoty, a co byś powiedział, gdybyś na niej jeszcze zarobił? Nie możliwe? A aa. Zastanów się, jak wiele niepotrzebnych przedmiotów jest w twoim domu i ogrodzie. Nietrafionych prezentów i rzeczy kupionych bez zastanowienia i takich, z których już od dawna nie korzystasz, bo zamieniłaś je nowe, albo nigdy tak naprawdę nie były Ci potrzebne. Zajrzyj, do szafy na półkę „może kiedyś przyda się”. A teraz pomyśl, czy kiedyś jakiś z tych przedmiotów Ci się przydał, pamiętałaś w ogóle, że go masz? Potem wybierz się na strych, tam z pewnością też znajdziesz całkiem sporo „przydasiów”, z których nigdy nie korzystałaś, jeśli masz w domu inne zakamarki na niepotrzebne lub bardzo rzadko używane przedmioty, a tak naprawdę prawie nigdy. Sprawdź więc, co kryją zakamarki twojej szafy i domu, może znajdziesz więcej niepotrzebnych przedmiotów. Wyjmij każdy przedmiot i zobacz, ile on kosztuje na vilndy.pl dokładnie tak samo wyceń wszystkie niepotrzebne Ci „przydasie”. Zrób dokładną listę tych przedmiotów, potem zrób listę i wyceń wyposażenie domu, które Ci się znudziło. Pamiętaj, że ceny muszą być rozsądne, a podczas ich ustalania musisz uwzględnić, że są one z drugiej ręki oraz ich faktyczny stan. Szukaj w sieci podobnych przedmiotów na sprzedaż, porównaj ich ceny i stan i wyciągnij średnią.
Jak sprzedać używane przedmioty i meble w internecie?
Zacznij od dokładnego wyczyszczenia ich, potem znajdź dobrze oświetlone miejsce, ale takie, żeby światło nie odbijało się podczas robienia zdjęć i nie przekłamywało kolorów. Potem ustaw przedmiot do zdjęcia, wykonaj kilka zdjęć jedno pokazujące przedmiot od frontu, kolejne, które pokaż jego zalety, np. sfotografuj zdobienia z bliska, a kolejne ewentualne usterki. Nie czekaj, tylko od razu wystaw go na sprzedaż. Szybko i bez zbędnych komplikacji zrobisz to na popularnych platformach sprzedażowych z asortymentem z drugiej ręki . Do listy przedmiotów na sprzedaż dopisuj ceny, będą Ci potrzebne, kiedy klienci zaczną dzwonić i pytać o zakup. Zacznij od przedmiotów, które zalegały na strychu, w piwnicy, pawlaczu czy na dnie szafy. Ustal sobie grafik, każdego dnia wystawiaj po 10 - 15 ogłoszeń, nie bądź sentymentalny, jeśli jest Co coś nie potrzebne, sprzedaj to i zarób na nowy wystrój domu. Na końcu wystaw meble i sprzęty, które już Ci się znudziły, ale nadal z nich korzystasz. Nawet jeśli będzie to oznaczać, że musisz spakować swoje ubrania, książki i pamiątki w pudła. Pamiętaj, że jesteś już blisko celu. Bardzo ważne jest, żeby zarobione pieniądze wrzucać do skarbonki, które nie da się otworzyć bez rozbicia. Za każdym razem jak coś sprzedaż, kasuj ogłoszenie i wykreślaj ten przedmiot z twoje listy. Kiedy uda Ci się sprzedać wszystko, co wystawiłeś, policz ile zarobiłeś. Prawdopodobnie za tą kwotę nie kupisz nowego wyposażenia domu. Masz dwie możliwości, możesz dołożyć brakującą kwotę, lub poszukać na stronie, na której sprzedawał swoje rzeczy, takich, które Ci się podobają i je kupić. Meble i dekoracje z drugiej ręki są znacznie tańsze niż te ze sklepu meblowego. Ponadto możesz je trochę podrasować i będą niepowtarzalne, a dzięki temu jeszcze piękniejsze.
Jak kupić meble z drugiej ręki?
Najpierw sporządź nawet odręczny projekt przyszłego wystroju, sporządź listę mebli i sprzętów, które są Ci potrzebne i trzymaj się tej listy. Realizuj swój plan krok po kroku i pamiętaj, że wszystko musi do siebie pasować. Przeglądając ogłoszenia naucz się dostrzegać potencjał używanych przedmiotów. Nie podoba Ci się kolor komody lub szafy, ale ma piękną linię i jest dokładnie taka, o jakiej marzyłeś? Przemaluj ją, to nie jest trudne, a możesz zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, które wydasz na pozostałe meble. Kupując wyposażenie z drugiej ręki, jedyne co musi pasować w 100% to wymiary, bardzo ważna jest funkcjonalność i ogólna estetyka mebla. Kolor, uchwyty, nogi, a nawet materiał tapicerki możesz wymienić. To detale, które decydują o charakterze mebla, a jeśli zaoszczędzić na nim od kilkuset do może nawet kilku tysięcy złotych, warto wydać dodatkowe parę złoty na uchwyty czy farbę. Nie musisz też kupować identycznych mebli do jednego pomieszczenia, możesz sprawić, że będą one tworzyć spójną całość dzięki jednakowym kolorowi lub uchwytom. Postaraj się nie przekroczyć budżetu, a jeśli coś zaoszczędzisz po skończonej metamorfozie, kupisz sobie coś ekstra.
Jak umeblować mieszkanie meblami z drugiej ręki?
Jak już wspomnieliśmy meble nie muszą być jednakowe, mogą nawet kontrastować kolorystyką. Powinny jednak być estetyczne, funkcjonalne i pasować do siebie. Kolor zawsze można zmienić, uchwy też. Kupując używane meble, musisz pamiętać, co denerwowało lub nie podobało Ci się w poprzednim wystroju i unikać tego podczas zakupów. Kolejna kwestia to ilość schowków a tym samym mebli, pamiętaj, że sprzedałeś wiele przedmiotów, które zajmowały miejsce w szafkach i może wcale nie potrzebujesz teraz tylu schowków co przed metamorfozą. I ostatnia kwestia, decydując się zakup każdego mebla, sprzętu lub dekoracji, zanim klikniesz kup teraz, musisz wiedzieć, gdzie go postawisz, być w 100% przekonanym, że go wykorzystasz i pasuje do całego wystroju. Kupowanie przedmiotów a tym bardziej mebli, dla których nie mamy przeznaczenia, nie pasują do planowanej aranżacji to poważny błąd. W końcu po metamorfozie twoje mieszkanie miało wyglądać idealnie. Nie zagracaj go, nie wydawaj pieniędzy na to, czego nie potrzebujesz, lub co wprowadzi chaos w meblowanym wnętrzu i pod żadnym pozorem nie kupuj żadnych przedmiotów, które mogą się kiedyś przydać, ale nie wiadomo do czego i kiedy.
Odnawiamy meble z drugiej ręki, czyli budżetowa renowacja w domowym zaciszu
Kiedy otrzymasz już pierwszą przesyłkę z vilandy.pl, możesz przystąpić do pracy i nadać meblom z drugiej ręki nowe życie. Zacznij od dokładnego ich obejrzenia, dokręć wszystkie luźne śrubki, w razie potrzeby wymień zawiasy. Jeśli planujesz mebel malować odkręć uchwyty, ale jeszcze nie kupuj nowych, kupisz je, kiedy pomalujesz wszystkie meble, wtedy będziesz wiedzieć jaki wzór będzie do nich pasować najlepiej. Możesz natomiast zaopatrzyć się w papier ścierny i farbę do mebli, zanim zaczniesz zapisz sobie jej nazwę i numer, ponieważ puszka może się zachlapać a z pewnością będziesz jej potrzebować więcej. Nie ma sensu kupować farby na zapas, ponieważ dopiero podczas malowania będzie wiadomo na ile jest wydajna. Najczęściej informacja od producenta nie pokrywa się z ilością potrzebnego produktu, ponieważ stare meble chłoną farbę.
Korzystając z portali aukcyjnych z wyposażeniem z drugiej ręki, może naprawdę dużo zaoszczędzić. A jeśli jeszcze, zamiast wyrzucać lub wynosić na strych poprzednie wyposażenie. To metamorfoza domu będzie kosztować bardzo niewiele i nie nadszarpnie domowego budżetu.