Dywan na przedpokój, co się sprawdza, a czego unikać?

 

dywan na korytarz

Artykuł sponsorowany

Przedpokój to wizytówka każdego domu. Pomieszczenie jest narażone na działanie niesprzyjających czynników otoczenia. Mokra odzież i brudne obuwie stanowią realne zagrożenie dla wyposażenia. Podczas aranżacji wnętrza należy postawić na praktyczne i sprawdzone rozwiązania, dzięki którym można uniknąć wielu niepotrzebnych problemów.

Jeśli jesteś w trakcie poszukiwania odpowiedniego dywanu, to koniecznie skorzystać z poniższych wskazówek. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby zakup był udany!

Dywam na przedpokój, jaki materiał

Dodatki do przedpokoju powinny być przede wszystkim funkcjonalne, gdyż mają one wpływ na komfort codziennego życia. Dywan narażony jest na piasek, błoto, kurz, wilgoć. Najlepiej, aby był on szybki i niekłopotliwy w pielęgnacji. Usunięcie powstałych śladów eksploatacji nie może być przesadnie trudne, a zarazem czasochłonne. Kluczową rolę odgrywa tutaj materiał, a dokładniej jego właściwości.

  • Najlepszą opcją są dywany z akrylu, wiskozy, polipropylenu. Wykazują one imponującą wytrzymałość, dzięki czemu mogą niezawodnie posłużyć długie lata. Nie trzeba obawiać się przedwczesnych uszkodzeń mechanicznych, które mogłyby powstać podczas normalnego użytkowania lub czyszczenia. Atutem jest także niska waga – każdy poradzi sobie z przeniesieniem niewielkiego dywanu. Świetną alternatywą są modele wykonane ze sznurka czy juty. Genialnie prezentują się w surowych, industrialnych wnętrzach.
  • Lepiej unikać dywanów na przedpokój wykonanych z miękkiego włosia. Puszyste modele są efektowne i przyjemne w dotyku, jednak ich czyszczenie to nie lada wyzwanie. Takie dodatki lepiej jest umieścić w sypialni czy innych pomieszczeniach, które nie są zbyt intensywnie wykorzystywane.
  • Dywan na przedpokój, a bezpieczeństwo

    Łatwo o upadek na śliskiej nawierzchni. Dywan na przedpokój musi być ergonomiczny, tak aby zminimalizować ryzyko groźnego w skutkach upadku. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydają się być modele z antypoślizgową powłoką. Stabilnie przylegają one do podłoża i nie zmieniają położenia. Można także rozważyć przyklejenie dywanu do podłogi za pomocą specjalnej taśmy. Nie zawsze jest to jednak dobrym pomysłem, ponieważ usunięcie pozostałości kleju jest trudnym zadaniem. Cienkie dywany o śliskim runie rolują się podczas chodzenia, więc nie są polecane do przedpokoju. Dużym zainteresowaniem cieszą się modele z gumowym spodem. Są nie tylko bezpieczne, ale również chronią podłoże przed przenikaniem wody i zanieczyszczeń.

    Dywana na przedpokój, postaw na design

    Design to kwestia bardzo indywidualna, jednak opłaca się zainwestować w praktyczny model. Nie ma sensu wymieniać dodatków co sezon. Dywan w ciemnych kolorach trudno utrzymać w czystości. Nawet najmniejsze okruchy są wyeksponowane, a nie każdy ma czas na częste odkurzanie pomieszczenia. Jasne kolory także się nie sprawdzą. Wystarczy jeden deszczowy dzień, aby dywan nadawał się do czyszczenia. Przywrócenie mu pierwotnego wyglądu często wymaga skorzystania z usług fachowców. Niejednolite dywany do przedpokoju pozwalają zatuszować zabrudzenia. Przez długi czas prezentują się świeżo, co usatysfakcjonuje osoby ceniące sobie ład i porządek. Na czasie są geometryczne, minimalistyczne wzory, jednak wybór ciekawych modeli jest o wiele szerszy. Każdy ma szansę znaleźć odpowiedni dywan, który dopełni aranżację.

    Nie masz zbyt dużego budżetu? Pamiętaj o ofertach specjalnych, które znajdziesz bezpłatnie w sieci. Na przykład w tym miejscu - https://www.wydawajdobrze.com/kody-rabatowe-kupony/selsey sprawdzisz dostępność kodów rabatowych do sklepu Selsey. Dywan do przedpokoju może być funkcjonalny i jednocześnie modny. Lepiej jednak unikać modeli, które przeznaczone są do pokoi dziennych. Na pierwszy rzut oka wyglądają one podobnie, lecz nie są przystosowane do specyficznych warunków otoczenia.